Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7227 відгуків
💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Камінь фіаніт: що це

Камінь фіаніт: що це

Всім дівчатам подобаються діаманти, але для багатьох їх вартість занадто висока. Відмінним рішенням стане купівля ювелірних виробів з фіанітами. Вони мають практично такий же блиск, але коштують значно дешевше, тому навіть люди з обмеженим бюджетом можуть поповнити свою ювелірну колекцію відразу декількома прикрасами. Про те, що собою являє камінь фіаніт та його особливості, читайте в статті.

Фіаніт - дорогоцінний камінь

З-за зовнішньої схожості з огранованим алмазом камінь фіаніт часто вважають штучним діамантом. Це синтетичний камінь, який був синтезований в 1970 році у Фізичному Інституті Академії Наук СРСР (скорочено ФІАН). Абревіатура інституту лягла в основу назви отриманого штучного мінералу. Проте ця назва використовується в основному на пострадянському просторі, а за кордоном цей синтетичний камінь називається кубічним цирконієм. Така назва також може збивати з пантелику, так як багато хто плутає синтетичний діоксид цирконію з цирконом. Тому для початку варто розібратися, чим відрізняється циркон від цирконію, і яке відношення до них має фіаніт.

Циркон, цирконій і кубічний цирконій: в чому різниця

Циркон – один з найдавніших і досить рідкісних мінералів на Землі. Прозорий циркон по блиску і світловідбивною здібності дуже нагадує алмаз. Циркон має формулу ZrSiO4 і є природним силікатом цирконію.

Цирконій – це метал, який не існує в природі у чистому вигляді. Однією з найпоширеніших природних форм є діоксид цирконію або баделєїт. Вперше чистий цирконій без домішок був виділений в 1925 році.

Діоксид цирконію(ZrO2) – це розігріта до температури 27500суміш З оксиду цирконію, магнію і кальцію, яка після охолодження утворює кристали. Вчені почали експериментувати з діоксидом цирконію ще в 1930-х роках, але тільки в 70-му його синтетична версія була вдосконалена до такого стану, що кристалічна форма стала дуже схожа на алмаз. Це і є фіаніт або кубічний цирконій (CZ).

Що краще фіаніт або циркон

Незважаючи на те, що циркон − це дорогоцінний камінь, фіаніт є кращим варіантом не тільки з-за більш низької ціни. Як відомо, самим твердим мінералом на Землі є алмаз, який за шкалою Мооса твердість мінералів має 10 балів з 10. Циркон має твердість 7,5 балів, а фіаніт – 8,5. Його може подряпати тільки алмаз, сапфір або хризоберил. Відповідно, в ювелірному прикрасі він довше не втратить свій привабливий вигляд, тим більше, що зовні якісний фіаніт практично неможливо відрізнити від діаманта. Крім цього, бездоганні по чистоті діаманти досить рідкісні і коштують дорого, а кубічний цирконій завжди виглядає бездоганно чистим.

Як відрізнити фіаніт від діаманта

Якщо порівняти фіаніт і діамант під природним освітленням, камені будуть випромінювати різний світло. Діамант − більше білого світла, а блиск фіанітів буде мати помітну кольорову веселку, зазвичай в помаранчевому і синьому спектрі. Це пов'язано з тим, що кубічний цирконій і алмаз мають різні показники заломлення світла.

Особливості та вартість фіанітів

Фіаніти бувають різного кольору. Якщо прозорий фіаніт максимально схожий на діамант, кольорові можуть імітувати інші дорогоцінні камені. Також можна зустріти кольору, які не мають аналогів серед природних дорогоцінних і напівкоштовних каменів.

Якість фіанітів може бути оцінено за аналогією з дорогоцінними каменями. Це колір, чистота, ограновування і вага в каратах. Існує п'ятирівнева система оцінки якості кубічного цирконію. Камені найнижчої якості маркуються однією буквою А. Камінь фіаніт з маркуванням ААААА самий високоякісний, тому матиме найвищу ціну, що також вплине на загальну вартість прикраси.

На жаль, в готових ювелірних виробах ця маркування не використовується, і її можна побачити тільки при покупці каменів оптом. Тому найкращий спосіб купити прикраси з дійсно якісними фіанітами – купувати їх у надійного продавця, який пропонує колекції відомих брендів і перевірених виробників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner