Вегвізир перекладається, як покажчик правильної дороги. Цей символ зображується у вигляді компасу, який може вказати правильну дорогу у найгустішому тумані. Слов’яни використовували рунічний компас у створенні захисних амулетів. Цю традицію продовжують і сучасні ювелірні майстри, адже нині захист Вегвізира потрібен українцям, як ніколи. Особливо тим, хто захищає країну від російської навали.
Значення та призначення Вегвізира
Вегвізир має вигляд компасу. По діаметру кола розташовано 24 руни Старшого Футарка. Вони були поширені в скандинавських країнах, проте іх використовували й слов’яни. Перші згадування про рунічний компас містяться у Хульдському манускрипті, який датується серединою 19 століття. Вегвізир має у своєму складі 8 променів, кожен з яких відповідає за ту чи іншу сферу діяльності людини. Промені розходяться від кола та символізують цілісність та єдність. Використовувати один промінь не можна, адже сила Вегвізора проявляється лише тоді, коли він володіє усіма своїми променями. Зокрема, під захистом рунічного компаса знаходяться:
-
особисті відносини;
-
духовний та фізичний стан;
-
матеріальні статки.
Якщо говорити про призначення рунічного компасу, то завдяки енергії усіх рун, він має великі властивості:
-
оберігає і захищає власника від негараздів, труднощів, несприятливих подій та обставин, лихих людей;
-
допомагає у будь-яких починаннях, направляє на шлях успіху та досягнень;
-
сприяє саморозвитку та дає можливість глибше проникнути в суть явищ і речей.
Слід зазначити, що на долю чоловіків та жінок Вегвізир має різні впливи. Так, представникам сильної половини символ допомагає набути сміливості, твердості, завзятості. Чоловік, який має при собі амулет рунічне коло стає мужнім та цілеспрямованим. Він знає в якому напрямку рухатися та обов’язково досягає поставленої мети.
Щодо жінок, то в давнину рунічний компас вони не використовували. Проте, з часом представниці прекрасної статі також стали користуватись властивостями такого оберегу. Їм він допомагає досягти успіху в кар’єрі, бізнесі та інших починаннях. Під покровительством Вегвізира жінки стають більш впевненими та твердими у своїх намірах.
У наші дні актуальність амулетів із зображенням рунічного компаса знову зросла. Їх купують для людей, які перебувають у надскладних умовах: військовослужбовців, поліціянтів, рятувальників, волонтерів, медиків.
Матеріал виготовлення амулетів з Вегвізиром
Як стверджують вчені, раніше рунічний компас наносили на морські судна. Цей символ слугував морякам своєрідним компасом. Також Вегвізир носили при собі у якості амулету, вирізаючи його з дерева, шкіри, каменю, металів.
Під час розкопок археологи знайшли срібні пластини із зображенням рунічного компасу, які носили на грудях. Точно так само сучасні рунологи радять робити й нині. Вони говорять про те, що Вегвізир треба використовувати як натільний аксесуар, тобто у вигляді кулону чи підвіски. Більшість схиляється до того, що для виготовлення рунічного компасу краще підходить срібний метал. Вважається, що він має чимало магічних властивостей: захищає та очищає енергетику людину, вбирає в себе негатив, який надходить ззовні.
Прагматики менш схильні до таких висновків, проте й вони відзначають чимало позитивних якостей срібла, зокрема:
-
безпечність та гіпоаллергенність;
-
довговічність;
-
легкість у догляді;
-
гармонійність і лаконічність;
-
невисоку вартість.
Варто зазначити, що рунічний компас має велику силу, проте вона стає значно більшою, коли в неї вірить власник талісману.