Медичне золото – це особливий сплав, який складається з нікелю, магнію, марганцю, хрому, фосфору, молібдену. Матеріал знайшов широке застосування в хірургії, онкології і стоматології. Для виготовлення ювелірної біжутерії, хірургічну сталь покривають спеціально-розробленими напиленням, за рахунок якої вона стає схожою на золото. Позолота, що наноситься на хірургічний сплав, має два типи:
- Gold Filled – є більш дорогим способом напилення. Золото наносять на основу термічним методом. Температура під час цього процесу становить 900 градусів.
- Gold Plated – гальванічний або електрохімічний метод обробки проводять з допомогою накочування. Така позолота вважається трохи менш міцної, ніж Gold Filled.
Які властивості має медичне золото
Останнім часом велику популярність набула ювелірна біжутерія, виготовлена з медичного золота. Багато жінок знайомляться з цим матеріалом ще в дитинстві, коли проколюють вуха. Перші сережки, які втягається в вуха дівчаткам, виготовляють саме з медичного золота. При проколюванні воно не викликає негативної реакції організму. У більш дорослому віці, прикрас з медзолота віддають перевагу за їх оригінальність і красу, а також з-за привабливою ціною, яка набагато нижча вартості продукції з дорогоцінних металів.
Серед переважних характеристик медичного золота, наступні:
- велика схожість з золотом, як за властивостями, так і візуально;
- пластичність, що дозволяє виготовляти складні за формою вироби;
- висока міцність і стійкість до механічних пошкоджень;
- не викликає алергічних реакцій на шкірі і не піддається окисленню.
Може потемніти медичне золото
Однією з відмінних особливостей прикрас з медичного золота є його можливість зберігати первісний вигляд протягом тривалого часу. Навіть при контакті з солоною водою вони не темніють. Власницям ювелірної біжутерії з медичного золота можна сміливо брати її на відпочинок. Не викличуть почорніння і сонячні промені. Єдиним ворогом медичного золота може стати час. З його плином продукція з медичних сплавів втрачає блиск, тьмяніє і стає менш міцною.
Чтобы такие изделия сохраняли свой первоначальный вид как можно дольше, нужно следовать определенным правилам ухода.
- Правильно сберегать изделия. Снимая, их нужно класть в отдельный контейнер, создавая определенный микроклимат и исключая соприкосновение с другими изделиями. Хранение в пластиковых и целлофановых упаковках для изделий из хирургической стали полностью исключено.
- Во время сна или физических нагрузок украшения из медицинского золота желательно снимать.
- Во время нанесения кремов, мытья посуды с помощью химических веществ бижутерию также рекомендуется снять.
Что касается очистки украшений из медицинского золота, лучше это делать с помощью специального ультразвукового оборудования. Оно предназначено для очистки изделий из драгоценных металлов и позволяет избежать повреждения декоративного покрытия. Категорически запрещено использовать для очистки абразивные материалы и активнодействующие химикаты. Если изделие все-таки потемнело и утратило блеск, специалисты советуют очистить его с помощью мыльного раствора. Для этого нужно развести в половине стакана чистой воды несколько капель шампуня или жидкого мыла и затем поместить туда украшения. Через час вироби акуратно очищають за допомогою м'якої зубної щітки і промивають в проточній воді. На останньому етапі прикраси слід протерти м'якою сухою серветкою.