Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7252 відгуків

💙💛 Графік роботи: Пн-Пт з 09:00 до 18:00, Сб з 10:00 до 16:00. Ваше замовлення буде оброблено в найближчий РОБОЧИЙ час у порядку черги💙💛

💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Фіаніт і цирконій - в чому різниця

Фіаніт і цирконій - в чому різниця

Купуючи ювелірні вироби, ми часто чуємо про фианитах і цирконії, як про бюджетних замінниках діамантів. Однак не розуміємо, що насправді, цирконій – це звичайний сріблястий метал. А камінь - це напівдорогоцінне циркон, силікат цирконію. Так в чому ж відмінності між фіанітами і цирконієм, тобто цирконами.

Гарний фіаніт

Фіаніт (іншими словами кубічний цирконій CZ) був створений в 1970 році вченими Фізичного Інституту Академії Наук їм.Лебедєва. Абревіатура і стала назвою для каменю. Його вирощували шляхом кристалізації розпаленого і хімічно активного сплаву. Сьогодні для створення фіанітів застосовуються нові технології, але найбільш якісним вважається саме перший спосіб. Спочатку фіаніт вивели на заміну алмазам, що застосовується в лазерних оптичних установках. Однак, каменем відразу ж зацікавилися ювеліри, які відзначили його велику схожість з діамантом. До відмітним особливостям цього кристала можна віднести:

  • Блиск, подібний алмазів;
  • прозорість поверхні;
  • можливість надати каменю будь-який відтінок;
  • міцність;
  • доступну ціну.

Циркон або цирконій

Циркон (силікат цирконію) має натуральне вулканічне походження і являє собою напівдорогоцінне мінерал. Його добувають в країнах Східної Азії. Також зустрічаються циркони австрійського, бразильського та російського походження. Цирконій також називають «недосконалим алмазом». На відміну від діаманта він менш твердий, а його межі після обробки втрачають блиск. У природі найчастіше зустрічається безбарвний кристал, хоча бувають циркони різного відтінку. Найбільш популярними є жовто-золотисті жаргоны, червоні гіацинти і блакитні старлиты. Все залежить від домішок, які містяться в камені: заліза, кальцію, міді, алюмінію. До особливостей цього копалин, можна віднести:

  • яскравий блиск;
  • використання тільки в цілісному вигляді;
  • прозорість або напівпрозорість;
  • невисока міцність;
  • дорожнеча.

У чому відмінності циркону і фіанітів

Дуже часто фіаніти і циркони плутають. Однак, це абсолютно різні кристали. Насамперед, це різниця полягає в походженні. Фіаніти – штучно вироблені камені, циркони – натуральні.

Уважно придивившись до каменів, всередині цирконію можна помітити порожнечі і дрібні вкраплення різних частинок. Фіаніт більш чистий і прозорий. Кристали також відрізняються за вагою. Натуральний камінь більш легкий.

Обидва каменю використовуються в ювелірному виробництві. Фіаніт застосують для імітації діаманта. Він красиво переливається, блищить, презентабельно виглядає і має прийнятну ціну. Крім того, цей кристал затребуваний в медицині, радіоелектроніці, оптиці, металургійному виробництві. В процесі виробництва фіаніти легко піддаються огранювання. Щоб камінь виблискувало, його верхню частину роблять більш глибокою, а нижню – плоскою. Дуже часто його приймають за справжній діамант. Однак якщо через діамант неможливо розглянути предмети, то через фіаніт легко читається навіть текст.

Що стосується циркону, то в масове виробництво він вступає рідко. По-перше, це пов'язано з тим, що здобути відповідний за розміром і якістю камінь, дуже важко. По-друге, циркон легко дряпається і помітно програє по міцності фианиту. При обробці грані кристала втрачають блиск, і камінь виблискує не так красиво. Вартість циркону дуже висока. За ціною циркони порівнянні з сапфірами, що робить виріб з ними досить дорогими. Найчастіше циркони використовують у виробництві вогнетривких матеріалів, а також як джерело гафнію, цирконію, урану.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner