Ланцюжок – це універсальне прикраса, її носять окремо, з кулонами або натільними хрестиками. У сучасному світі існує якесь умовне поділ на чоловічі і жіночі вироби, в тому числі і за типом плетіння. Спробуємо розібратися з варіантами чоловічих і жіночих плетінь ланцюжків.
Способи виготовлення ланцюжків
Перш ніж визначити, яке плетіння вважається чоловічим, а яке жіночим, слід зрозуміти, за яким принципом виготовляються ланцюжка. Процес цей досить трудомісткий і багато в чому, саме він впливає на вартість виробу.
- Ручне плетіння. Виготовленням займаються майстри-цепевязы вручну. Такі ланцюги досить дорогі.
- Машинне в'язання. Це автоматизоване виробництво, яке дає можливість вибору товщини та розміру ланок.
- Штампування. Такий метод виготовлення ланцюжків ґрунтується на скріпленні готових ланок, які просмикуються між собою.
Типи плетення ланцюжків
Всі ланцюжки можна розділити на три типи плетіння: чоловічі, жіночі та універсальні. Суто жіночим в'язанням ланцюжків вважаються:
- Снейк. Виріб, виконаний в такий в'язці, схоже на гладкий шнур. У ньому відшліфовані ланки щільно прилягають один до одного, нагадуючи луску змії.
- Нона. Цей тип плетіння, виглядає як вишукане мереживо. Воно нагадує вплетення маленьких ланок у великі. Таке плетіння дуже надійно і може бути подвійним або потрійним.
- Лав. Головною особливістю такого в'язання є ланки у вигляді серця. Ланцюжка в цьому плетиві виглядають дуже легко і повітряно.
- Сінгапур. Цей спосіб плетіння являє собою з'єднані ланки, закручені у спіраль. Виглядає така в'язка дуже ніжно і вишукано, але при цьому вона досить міцна.
- Троянда. Форма ланок такого ланцюга за зовнішнім виглядом нагадує троянду. Між собою ланки кріпляться одночасно в декількох місцях, що виглядає дуже красиво і незвично.
До чоловічих видів плетіння відносяться:
- Бісмарк. Одне з найбільш складних і міцних плетінь. Воно дуже красиво виглядає і являє собою нарізані елементи скрученої спіралі, які послідовно вкручуються один в інший.
- Якірний. Є одним з найбільш простих і надійних плетінь. Нагадує зменшену якірну ланцюг і являє собою ланки овальної або круглої форми, сполучені перпендикулярно один до іншого.
- Панцирні. За зовнішнім виглядом нагадує кольчугу. В ній плоскі, відшліфовані з двох сторін ланки лежать в одній площині. В'язка може бути одинарною, подвійний або потрійний.
- Двойный ромб. Виріб з таким плетінням являє собою нитку середньої товщини. Вона складається з зчеплених між собою елементів у вигляді ромбів, які кріпляться зсередини.
- Фігаро. При такому плетенні, з'єднуються круглі і овальні ланки в різному, хаотичному порядку. Така в'язка має незвичайний і стильний вигляд.
До універсальних стилів плетіння відносяться: бісмарк, якір, тонда, кардинал, картьє, кордовое. Крім того, дуже часто виробники пропонують багато унікальних плетінь, заснованих на використанні існуючих технік з додаванням нових дизайнерських ідей.
Що стосується міцності плетінь, то існує їх негласний рейтинг. До п'ятірки найбільш надійних і міцних входять: джгут, лисячий хвіст, панцирні плетіння, якірна в'язка і бісмарк.
Як вибрати ланцюжок
Ґрунтуватися лише на стилі плетіння, при купівлі ланцюжка, не варто. Звернути увагу варто на якість кріплення ланок, надійність замку. Також варто враховувати вагу виробу. Ланцюжок до 2 грам, як правило, дуже тонка і крихка, а значить, може легко порватися.
Дуже важливим моментом є тип ланки. Ланки можуть бути порожнистими або цільними. Останні більш надійні.
Крім того, важливо враховувати призначення ланцюжка. Якщо вона буде носитися в поєднанні з кулоном або хрестиком, то прикраси повинні поєднуватися між собою за вагою і масивності.