Ювелірна біжутерія з медичного золота користується величезною популярністю. Такі прикраси коштують недорого, що дозволяє поповнити колекцію різноманітними виробами без значних фінансових витрат. Однак багато покупців сумніваються, чи можна мочити медичне золото і як за ним правильно доглядати. У цьому огляді можна дізнатися про властивості ювелірного сплаву і тому, як правильно чистити прикраси з медичного золота, щоб вони надовго зберегли презентабельний вигляд і дізнатися відповідь на запитання.
Що таке медичне золото
Медичним золотом називається ювелірний сплав на основі міді, який зовні нагадує золото. Але не тільки доступна ціна і схожість з дорогоцінним металом роблять даний сплав таким популярним. Вся справа в тому, що чисте золото – дуже м'який метал, тому, чим вище проба виробу, тим більше воно піддається деформаціям під тиском і механічними навантаженнями. Тому в золото додають інші метали, надають йому міцність. У медичному золоті крім міді також присутні добавки інших металів, завдяки чому сплав виходить міцніше золота, але не завжди його можна мочити.
Якість і властивості медичного золота залежать від того, які метали крім міді входять в склад. Якщо сплав не містить металів, схильних до окислення і корозії, виріб не буде з часом темніти або міняти колір при контакті з водою і його можна мочити.
Проте це можна з упевненістю сказати лише про якісний брендовий ювелірну біжутерію, таку як Xuping Jewelry. Оскільки виробник не приховує склад сплаву (цю інформацію можна знайти на офіційному сайті компанії), знання властивостей ювелірного сплаву дозволяє з упевненістю сказати, що такі прикраси не бояться вологи. У дешевих виробах ноунейм неможливо передбачити, як поведе себе сплав в процесі експлуатації і чи варто його мочити.
Особливості медичного золота Хьюпинг
Крім того, що бренд використовує якісний мідний сплав, прикраси Xuping покриваються зверху справжнім золотом 18 карат, або благородним металом родієм. Хімічна інертність цих металів виключає потемніння прикрас при нетривалому контакті з водою. Тому таке медичне золото можна мочити. Проте варто пам'ятати, що будь-дорогоцінний напилення схильне до стирання, тому ювелірна біжутерія з медичного золота з позолотою або родієвим покриттям потребує спеціального догляду.
Правила догляду за прикрасами з медичного золота
Щоб біжутерія довго не втрачала свій привабливий зовнішній вигляд, рекомендується дотримуватися простих правил:
- Для виключення утворення подряпин кожна прикраса краще зберігати у спеціальному ювелірному мішечку або пластиковому зіп-пакеті. Так вироби не будуть стикатися один з одним, і ювелірне напилення не буде стиратися.
- Під час миття посуду, прибирання та інших господарських роботах потрібно знімати кільця і браслети або надіти рукавички. Навіть вироби, які можна мочити, від контакту з хімією і харчовими кислотами можуть потьмяніти.
- Також рекомендується виключити контакт позолочених виробів з косметикою і парфумів. Це пов'язано з тим, що золото може вступати в реакцію з деякими компонентами косметичних засобів, в результаті чого воно стане менш блискучим, або може потемніти. Тому краще перестрахуватися і надягати прикраси в останню чергу після нанесення косметики, парфумів або лаку для волосся.
- Якщо на прикрасі з медичного золота з'явилися забруднення, їх можна легко видалити за допомогою теплої мильної води і м'якої ганчірочки. Для чищення виробів не варто використовувати абразиви, зубну щітку або жорсткий матеріал, які можуть призвести до утворення подряпин, стирання ювелірного напилення. Полірувати прикраса потрібно спеціальної ювелірної ватою або м'якою тканиною.