В останні роки набирає популярність ювелірна біжутерія, яку з задоволенням носять не тільки кожен день, але і на урочистих заходах навіть селебріті. Такі прикраси виконані з кольорових металів або високоякісних сплавів і покриті зверху дорогоцінними металами, тому зовні виглядають як справжні коштовності, але мають більш доступну ціну. Оскільки будь-який ювелірний покриття вимагає особливого догляду, багатьох цікавить питання, як доглядати за ювелірної біжутерією, щоб вона служила якомога довше. Про всі тонкощі догляду і зберігання прикрас ви дізнаєтеся з цієї статті.
Які види покриттів використовуються в ювелірної біжутерії
В якості ювелірних покриттів може використовуватись золото, срібло або родій – найдорожчий дорогоцінний метал платинової групи. Недоліком срібла є те, що цей метал має властивість з часом темніти. А якщо до срібного покриття застосовувати ті ж методи очистки, що і до чистих прикрас, то воно може стертися. Тому при покупці ювелірної біжутерії краще віддавати перевагу тій, яка покрита золотом високої проби (бажано 750-ой, що відповідає 18 каратам) або родієм. Саме такі покриття використовуються при виготовленні прикрас Xuping Jewelry.
Оскільки золото, і особливо його високих проб, є дуже м'якою, позолочені прикраси вимагають особливо дбайливого догляду. Родій більш стійкий до утворення подряпин і стирання. Також він не окислюється і не темніє з часом, тому не вимагає спеціального чищення. Але щоб родієве покриття надовго зберіг свій первинний блиск, до прикрас з родієвим покриттям також варто ставитися дбайливо. В цілому ювелірна біжутерія вимагає такого ж догляду, як прикраси з дорогоцінних металів.
Як носити і зберігати ювелірну біжутерію
Будь-який ювелірний покриття з часом стирається, але можна істотно продовжити його життя. Для цього досить дотримуватися наступних правил:
- Надягати прикраси тільки після того, як нанесені всі косметичні засоби: креми, стайлінгові продукти, парфуми. Незважаючи на те, що золото і срібло є інертними металами, деякі хімічні речовини можуть зменшити блиск ювелірного покриття або викликати його потемніння. А оскільки неможливо точно передбачити, як відреагує ювелірний покриття на складний хімічний склад косметики, краще не ризикувати. Це правило також стосується будь-яких робіт, де використовується або інша побутова хімія.
- Обов'язково знімати ювелірну біжутерію перед сном, щоб прикраси не піддавалися тертю про постільна білизна.
- При зберіганні «розсипом» прикраси труться один об одного, що може призвести до утворення подряпин і потертостей. Тому краще зберігати кожний виріб в окремій коробочці або спеціальному ювелірному мішечку. Також для зберігання можна використовувати спеціальну підставку для біжутерії, де прикраси висять окремо один від одного.
Потрібно мити й чистити ювелірну біжутерію
Ювелірна біжутерія з золотим або родієвим покриттям не потребує частого очищення. Тим більше не варто використовувати для цих цілей зубний порошок, пасту, соду, інші підручні абразивні або агресивні засоби, такі як оцет або нашатир. Якщо регулярно промивати прикраси, на них не буде накопичуватися шкірний жир, піт, пил і бруд, тому серйозна чистка не знадобиться.
Для миття ювелірної біжутерії можна використовувати теплу воду і м'яке миючий засіб. Досить ненадовго опустити прикраса у мильний розчин, після чого злегка протерти м'якою тканиною забруднені місця. Кожен виріб краще мити окремо, щоб вони не торкалися один одного. Після очищення біжутерію потрібно сполоснути під струменем теплої води і залишити сохнути на м'якому влаговпитывающем матеріалі. Після сушіння прикраси можна злегка відполірувати ніжною тканиною.
В якості професійних засобів можна використовувати спеціальний засіб для ювелірних виробів. Є універсальні склади для всіх видів дорогоцінних металів, а також спеціальні препарати для чищення і полірування золота або рідина для освіження прикрас з родієвим покриттям. Також для м'якого очищення біжутерії можна використовувати спеціальні серветки для чищення ювелірних виробів. Чистячі серветки мають спеціальну речовину, яка м'яко видаляє білкові і інші забруднення, а м'які сухі серветки дозволяють після цього відполірувати прикраси.
Чи можна відновити дорогоцінний напилення
Будь золоте або родієве покриття можна відновити, звернувшись до досвідченого ювелірові. Однак це досить трудомісткий і дорогий процес, в якому немає сенсу, якщо мова йде про ювелірної біжутерії. Значно простіше купити нову прикрасу, тим більше що вартість виробів Xuping в інтернет-магазині Сорокка по кишені кожному, а широкий асортимент дозволить підібрати прикрасу на будь-який смак.