Біжутерія настільки міцно увійшла в наше життя, що без неї будь створений образ здається неповним. В тому числі це стосується і ділового стилю. Як правило, у кожної компанії є свої вимоги до дрес-коду. В якомусь офісі вони суворіше, у якомусь- м'якше. Однак, це не означає, що співробітникам потрібно взагалі відмовлятися від прикрас. Слід лише дотримуватися правил, які допоможуть підкреслити стиль та індивідуальність.
Як підібрати офісні біжутерію
Якщо в офісі не дотримуються строгих правил, то не варто відмовлятися від кольоровий біжутерії, масивних браслетів і довгих бус. Єдине правило, якого треба дотримуватися в такому випадку, полягає в тому, що біжутерія повинна поєднуватися між собою і гармоніювати з одягом. Вибираючи біжутерію, краще проходити повз відверто позбавленою смаку і дешевою.
Якщо правила в компанії жорсткі, при підборі прикрас для офісу, слід віддати перевагу класиці. Вона непідвладна часу і трендам. Є негласне правило, що прикраси для офісу у такому разі повинні вписуватися в повсякденний стиль.
Правила вибору біжутерії для офісу
Як правило, вимоги до одягу і прикрас прописуються в корпоративному статуті. Якщо таких немає, варто користуватися загальноприйнятими. Отже, треба запам'ятати:
- Діловий стиль передбачає носіння всього трьох прикрас. Причому, обручку в їх число теж входить, а сережки вважаються, як одне.
- Прикраси не повинні відволікати на себе увагу. Їх функція – підкреслити витонченість і строгість наряду.
- Вибирати варто біжутерію максимально лаконічну й стриману. Етнічні мотиви, масивні прикраси, хенд-мейд краще залишити для інших випадків.
- Слід виключити коктейльні прикраси. Великі сережки-кільця, яскраві камені в діловому стилі абсолютне табу. Іноді вони навіть дискредитують професіоналів.
- Класичні наручні годинники на ремінці (шкіряному або металевому) не є прикрасою. Якщо ж годинник доповнені оригінальним браслетом, то їх можна віднести до прикрас.
- Якщо дівчина носить сережки, то в офіс краще надягати лаконічні сережки чи сережки-гвоздики. Масивні прикраси на вухах виглядають вульгарно і відштовхуюче. Це ж стосується браслетів і намист. Багатошаровість в офісному дрес-коді може не тільки негарно виглядати, вони ще й створює шум заважаючи робочій атмосфері.
Підбір біжутерії за кольором одягу
Що стосується кольору одягу, в цьому питанні також існують свої правила. Так, дамам, в діловому гардеробі яких переважають чорний, білий, бордовий кольори підійде позолочена біжутерія. Якщо, аксесуар доповнений невеликим каменем, то краще, якщо це будуть червоні, бордові, жовті або оранжеві відтінки.
Коли в гардеробі більше костюмів і суконь в холодних кольорах, варто віддати перевагу біжутерії з срібла або хірургічної сталі. Каміння при цьому повинні бути білого, синього, сірого або зеленого кольорів.
Доречний в діловому гардеробі і перли. Але він досить вимогливий, і до нього потрібно ставитися уважно. Працюючи в міжнародній компанії, слід враховувати той момент, що в різних країнах ставлення до перлам різне. Так в Англії він є символом респектабельності і престижу, в Іспанії ж, це елемент жалоби, особливо якщо чорний перли.
Дотримання правил ділового стилю дуже важливо в професійній кар'єрі. Виглядати гідно потрібно в будь-якій ситуації незалежно від особистих смаків і уподобань. Правильно підібрана біжутерія буде впливати на кар'єрний ріст, сприятиме хорошій репутації в діловому колі та серед колег. Прикраси також здатні підняти настрій, надихнути на сміливі та креативні ідеї.