Ще кілька років тому червона нитка на зап'ясті викликала подив і виглядала незвично. Як правило, її ми помічали на руках у західних зірок. Це була звичайна вовняна нитка, зав'язана вузлом. Однією з перших її почала носити Мадонна, яка є послідовницею духовного вчення Каббала. Як стверджує співачка, саме завдяки цій науці вона знайшла гармонію і впевненість.
Звідки з'явилася традиція пов'язувати червону нитку
Сьогодні червону нитку на зап'ясті можна побачити і у більшості наших співвітчизників. Чи знають вони про сенс цієї прикраси залишається загадкою. Проте, червона нитка вважається сильним енергетиком. Червоний колір символізує життєву енергію, він захищає від негативу, заряджає енергією, мотивує і дає сили.
Як вже згадувалося, традицію пов'язувати червону нитку пов'язують з Каббалой, яка є одним з напряму іудаїзму. В Європі червона нитка з'явилася завдяки морякам. Під час навколосвітніх подорожей їм такі нитки пов'язували знахарки, обіцяючи захист від бід і неймовірне щастя. Також існує легенда, згідно з якою червоною ниткою була обв'язана гробниця одного з матерів ізраїльського племені Рахіль. Її шанують послідовники іудаїзму, ісламу та християнства. Вони вірять, що власники червоної нитки можуть розраховувати на заступництво Рахіль. У східних країнах червоною ниткою перев'язують руки дітей, відганяючи від них злі сили. В Індії такий оберіг надягають на ліву руку незаміжніх дівчат, а тим, хто вступив у шлюб - на праву. Ритуалу дотримуються при відвідуванні храму.
Слід сказати, що червона нитка також використовувалася на Русі.З її допомогою лікували розтягування, болі в суглобах. Пов'язуючи на руку червону нитку, знімали різні запалення. Багато слов'яни користуються цим методом до сих пір.
Браслет бажань і оберіг
Серед тих, хто надів браслет у вигляді червоної нитки недавно, він вважається оберегом. Купувати червону нитку радять в Ізраїлі в місті Нетівот. Також заповітний оберіг можна придбати в центрах Каббали. Одягати його довіряють тільки люблячому чоловікові, що може бути мама, чоловік, сестра. Зав'язувати амулет потрібно на сім вузлів, а носити на лівій руці. Повір'я говорить, що нитка не можна дарувати, її потрібно купити хоча б за символічну плату. Під час пов'язування нитки потрібно читати молитву, а думки людини повинні бути світлими. Оберіг потрібно пов'язати таким чином, щоб він не злітав з руки, але в разі необхідності, його можна було зняти, не розв'язуючи вузлів. Якщо нитка порвалася, браслет загубився, зіскочив з руки - шукати його не слід. Вважається, що він виконав свою місію, тому потрібно купувати новий і не думати ні про що погане.
Сучасна червона нитка
Дотримуючись купівельному попиту і моді, багато виробників прикрас також стали пропонувати свої аналоги червоної нитки. Браслети виготовляють зі шкіри, каучуку, нейлонових і шовкових ниток. Доповнюють червоний шнурок на зап'ясті різними амулетами і кулонами, виконаними зі срібла, золота та інших металів. Вважається, що кожен з них несе певний сенс. Так, щоб посилити захисні властивості нитки в неї вплітають:
- дерево життя;
- крило ангела;
- кельтський вузол;
- пентаграму.
Залучити матеріальне благополуччя допоможе кулон у вигляді:
монетки;
- злитка;
- гарбуза;
- бога багатства.
Щастя і успіх притягують:
- підкова;
- серце;
- конюшина;
- ключ.
Червоний браслет носять чоловіки і жінки. Часто такі прикраси можна помітити у дітей і підлітків. Чи мають такі обереги той сенс, який червоним ниткам приписують послідовники різних течій і вірувань, залишається загадкою. Хоча багатьом відомо, що чим сильніше віра в удачу, тим ефективніше працює талісман.