Багатьом чоловікам і жінкам подобається золото, проте із-за високої ціни виробів не кожному вистачає фінансів скласти повноцінний ювелірний гардероб. Але не варто відмовляти собі в задоволенні придбати нове прикраса, адже можна купити позолочені срібні вироби. Вони мають більш доступну ціну і при цьому виглядають як золоті. Якісна позолота тримається дуже довго, але для цього важливо знати, як вибирати і правильно доглядати за срібними прикрасами з позолотою.
Чим відрізняється золото від позолоти
Золоченням називається метод нанесення тонкого шару золота на інший метал. Багато вважають, що даний позолочене срібну прикрасу можна визначити за вартістю. Однак не варто орієнтуватися на ціну виробу. Недобросовісні продавці можуть видавати за коштовності дешеву біжутерію, в якій в якості покриття використовується золото низької проби або нешляхетний сплав, тільки зовні нагадує золото.
Найкращий спосіб не потрапити на підробку – купувати срібні прикраси з позолотою у перевірених продавців. Також важливо вибирати позолочені срібні вироби з високими пробами дорогоцінних металів.
Срібло з позолотою: як вибрати пробу
На якісних срібні каблучки, сережки, браслети та інші прикраси з позолотою обов'язково буде стояти проба срібла, але одночасно може зазначатися проба золота. Для маркування дорогоцінних металів у різних країнах використовують метричну або каратную систему проб:
- В метричній системі в якості основи береться 1000 вагових частин ювелірного сплаву. Оскільки навіть в «чистому» золоті або сріблі є незначні домішки інших металів, кількість дорогоцінних металів становить 99,9% в 1 грамі сплаву, а проба позначається як 999. В ювелірній справі зазвичай використовується срібло 925 проби –стерлінгове срібло. Для позолоти використовують золото від 585 до 999 проби.
- У каратною системі використовується кількість маси дорогоцінного металу в сплаві, і за основу взято карат дорівнює 0,2 р. Вища проба золота і срібла має пробу 24 карат, стерлінгове срібло – 18 карат, а в якості позолоти може використовуватися золото від 14 до 24 карат.
Порада: оскільки чисте золото й срібло дуже м'які метали, не варто купувати срібні прикраси з позолотою 999 проби. В залежності від бажаного кольору виробу можна вибрати позолоту 585 проби (14 карат), яка буде мати червонуватий відтінок, або жовту позолоту 750 проби (18 карат).
Как долго не стирается позолота с серебра
Любое ювелирное напыление, включая позолоту, со временем истирается. Долговечность покрытия зависит от нескольких факторов:
- способа нанесения золота;
- толщины позолоты;
- интенсивности ношения украшений;
- правильной эксплуатации и ухода.
Позолота может наноситься различными методами, но в ювелирном деле обычно используется гальванический способ, поскольку именно он позволяет наносить золото равномерным слоем и контролировать толщину позолоты, которая измеряется в микронах. В ювелирной промышленности выделяют три типа позолоты:
- Gold Plated/rolled gold –толщина слоя золота не превышает 0,5 микрон.
- Gold filled/rolled – толщина позолоты равна и больше 0,5 микрон.
- Heavy gold plated/Vermeil – золотой слой имеет толщину 2,5 и выше микрон.
При выборе позолоченных серебряных украшений стоит выбирать изделия с большей толщиной золотого слоя. Средний срок «жизни» позолоты толщиной 0,5 микрон при правильном уходе и ежедневном ношении украшений составляет 2-3 года. Позолота толщиной 2,5 микрон более качественная и будет служить значительно дольше.
Что сделать, чтобы позолота долго не стиралась
Чтобы продлить срок «жизни» позолоты, придерживайтесь следующих правил ухода за позолоченными серебряными изделиями:
- Снимайте украшения перед мытьем рук, душем, посещением бани или бассейна, уборкой, сном. Золото не боится влаги, но позолота реагирует на трение, поэтому даже тщательное вытирание рук полотенцем может наносить ущерб позолоченным кольцам.
- Избегайте контакта изделий с бытовой химией, парфюмерией и косметикой. В обычных условиях золото – химически инертный металл. Однако при контакте с некоторыми химическими веществами оно может стать мутным или потемнеет.