Срібло 925 проби ще називають стерлинговым сріблом. Частина срібла в ньому становить 92,5%, що відповідає номеру проби. Решті відсоток припадає на мідь. Її використовують не даремно, адже срібло в чистому вигляді дуже м'яке, легко окислюється і втрачає колір. Після проведення численних експериментів, вчені прийшли до висновку, що саме додавання міді дозволяє отримати найбільш міцне, якісне срібло яскравого білого кольору. Процес виготовлення срібла 925 проби проходить в три етапи:
- Плавлення. На цьому етапі срібло плавлять при температурі 810-940 градусів і додають мідь. Мідь як би проникає вглиб срібла і розчиняється в ньому.
- Випал. Під час цього процесу отриманий метал обпалюють, покращуючи однорідність сплаву і підвищуючи його міцність.
- Загартування. На етапі загартування металу надають необхідну пластичність, після чого срібло состарівают при температурі 300 градусів, збільшуючи його міцність.
Переваги і застосування срібла 925 проби
Срібло 925 проби використовується для виготовлення ювелірних прикрас. Крім цього його застосовують для виготовлення посуду, столових приладів і дизайнерських речей. Метал 925 проби цінується за:
- високу міцність – срібло стійке до механічних пошкоджень і хімічних препаратів:
- стійкість до окислення – оскільки у складі цієї проби металу переважає чисте срібло, він мало піддається окисленню;
- прекрасний зовнішній вигляд – срібло 925 проби виглядає дорого і витончено, нагадуючи за зовнішнім виглядом платину.
Срібло 925 проби взаємодіє з водою
В целом серебро мочить можно. Но известно, что серебро вступает в реакцию с серой. Ее содержит человеческий пот, а в серебре 925 пробы содержится медь. Медь, взаимодействуя с серой, окисляется и вызывает потемнение серебра. Этот процесс будет происходить быстрее, если у человека высокое потоотделение. Особенно следует следить за своими украшениями спортсменам и людям, подверженным стрессу.
Сера также входит в состав воздуха и воды. Чем выше процент влажности в атмосфере, тем быстрее темнеют серебряные изделия. Вот и ответ на вопрос, можно ли мочить серебро 925 пробы.
Краще не мочити, а знімати улюблені прикраси і під час купання, прийняття душу, відпочинку в сауні або лазні. Відпочинок в басейні також загрожує потемніння срібла, т. к. вода в штучних водоймах хлорується, а срібло боїться хлору. Не варто залишати вироби і в приміщеннях з підвищеною вологістю. Якщо контакту з водою уникнути не вдалося, варто після цього протерти виріб сухою м'якою тканиною насухо.
Як доглядати за сріблом 925 проби
Ухаживать за серебром 925 пробы не сложно. Сегодня появилось множество специальных средств для ухода за серебряными изделиями. Они выпускаются в виде кремов, растворов и жидкостей. Наносятся они на мягкую фланелевую салфетку, которой протирается серебряное изделие.
Для чистки серебра также рекомендуется воспользоваться подручными средствами. Например, можно приготовить мыльный раствор, положить в него украшения на 10-15 минут. Спустя этот промежуток времени украшения промываются проточной водой, а остатки влаги удаляются с помощью мягкой ткани.
Хорошо известен способ чистки серебра с помощью нашатырного спирта. Для этого его добавляют в воду из расчета 1 столовая ложка на литр жидкости, перемешивают и на четверть часа помещают в раствор украшения. После того, как выйдет 15 минут, украшения промываются и вытираются насухо.
Серебро 925 пробы нужно не только правильно чистить, а и правильно хранить. Место хранения должно находиться в сухом помещении, изделия нужно сберегать при нормальной температуре, предохраняя от попадания прямых солнечных лучей. Лучше всего, если изделия будут разложены в отдельные коробки.