Прикраси з медичного золота стали хорошою альтернативою дорогим ювелірним виробам. Виглядають вони не менш презентабельно, а коштують в рази дешевше. При правильному догляді та зберіганні прикраси з медичного золота служать десятиліттями. Єдиним недоліком є схильність цього сплаву до потемніння. Однак, це не проблема. Якщо медичне золото потемніло повернути блиск прикрас досить просто.
Як повернути блиск медичного золота
Медичне золото або, як його ще називають, хірургічна сталь являє собою сплав з декількох металів. Зазвичай в нього входить срібло, мідь, латунь, цинк та інші метали в різних пропорціях.
Вироби з медичного золота не бояться сонячних променів, солоної і хлорованої водопровідної води. Єдине, що має вплив на хірургічну сталь – це час.
Отже, якщо після закінчення часу прикраси з медичного золота втратили свій первісний вигляд і медичне золото потемніла, можна вдатися до допомоги спеціальних ультразвукових очисників. Вони дають можливість видалити найдрібніші забруднення в самих важкодоступних місцях: біля кріплення оправи, між камінням. Крім того, сучасний ринок пропонує великий вибір спеціалізованих засобів для очищення біжутерії. До їх складу, як правило, входять речовини безпечні для позолоти: віск, аміак, органічні розчинники. Якщо ж таких коштів під рукою немає, прикраси можна почистити в домашніх умовах за допомогою:
- рідкого мила або шампуню;
- нашатирю;
- розчину бури;
- мела;
- зубного порошку.
Слід враховувати той факт, що для очищення біжутерії з медичного золота не варто застосовувати засоби, у складі з абразивними частинками. Вони можуть призвести до дрібних подряпин і сколів.
Щоб почистити медичне золото в домашніх умовах можна приготувати наступні склади:
- Суміш з 15 г бури, 5 м десятивідсоткового спиртового розчину і 0,5 г води. У цьому розчині змочується м'яка тканина, якою протирають поверхню виробу. Потім прикраса промивається проточною водою.
- Суміш, яку готують з двох видів соди в однакових пропорціях і невеликої кількості води. Розчином протирають прикраса, промивають і полірують.
- Суміш з холодної води, зубного порошку і 10% нашатирного спирту змішану у пропорції 15/30/50 р. Її наносять на поверхню прикраси і полірують м'якою фланелевою тканиною.
- Раствор из шампуня или жидкого мыла, который готовят, растворяя несколько капель средства в ½ стакана теплой воды. В полученной смеси смачивают мягкую тряпочку и ею протирают изделия.
Как избежать потемнения медицинского золота
Чтобы избежать потемнения украшений из медицинского золота, их следует правильно носить и хранить. Среди основных правил эксплуатации следующие:
- Отдельное хранение. Украшения из медицинского золота нужно хранить отдельно от других украшений. Лучше, если это будет специальная шкатулка с отдельными секторами для украшения. В картонных коробочках и целлофановых пакетиках держать украшения из медицинского золота не рекомендуется.
- Оберегать от ультрафиолета. Изделия из медицинского золота лучше не хранить в местах с прямым попаданием солнечных лучей. Также лучше избегать перепадов температур, а перед походом в сауну или на пляж такие украшения лучше снимать.
- Оберегать от парфюмерии. Надевать украшения рекомендуется уже после применения лака для волос, дезодорантов и кремов.
- Исключить попадание серы. Вещества, в которые входит сера, серные соединения и твердые абразивные частицы, хлор, йод, сероводород могут привести к появлению пятен и потускнению изделий.
Чистку украшений из медицинского золота стоит проводить регулярно, чтобы они как можно дольше сохраняли красивый и эстетичный вид.