Біжутерія з позолотою - один з найбільш популярних видів прикрас. Вона практично нічим не відрізняється від дорогих ювелірних виробів, але при цьому значно дешевше. До експлуатації таких прикрас є певні вимоги. Їх слід купувати в спеціалізованих магазинах, правильно носити і зберігати. Тим не менш, як би дбайливо власник не ставився до позолоченим прикрас, з часом покриття темніє і переться.
Як повернути колишню красу і відновити позолоту на біжутерії
С любимыми украшениями расставаться нелегко, а может и не стоит. Есть методы вернуть украшениям былую красоту и прелесть. Если позолота на изделии потрескалась и стерлась, стоит обратиться к специалистам. Они наносят на украшение новое золотое напыление. Процесс осуществляется с помощью гальванического оборудования и электролитов и занимает считанные минуты. Гальваническое нанесение позолоты обладает хорошим сцеплением с подложкой, а также имеет высокую стойкость к истиранию. После реставрации украшение заиграет новыми красками, и не будет отличаться от нового.
З плином часу на позолочених прикрас з'являється зеленуватий наліт, який надає виробам неохайний вигляд і потребує очищення. Робити це слід дуже акуратно, щоб не допустити механічних чи хімічних ушкоджень. Чистка позолочених виробів проводиться в три етапи:
- підготовка – видаляється жирова плівка, пил і бруд;
- чистка – видалення темного нальоту і відновлення золотого кольору;
- поліровка – акуратне натирання м'якою тканиною з метою загладжування мікроскопічних тріщин і відновлення блиску.
Очищення від бруду та жиру проводиться за допомогою мильного розчину, який готується з 0,5 л теплої води і чайної ложки рідкого мила. Прикраси залишають в такому розчині на 2-3 години, після чого обробляються фланелевою ганчірочкою. Знежирення також можна провести з допомогою спирту і бавовняної фланелі.
От темного налета позолоченные изделия можно почистить, приготовив кашицу из половинки сырой луковицы. Этой массой покрывают украшение и оставляют на час-полтора. Затем его нужно промыть и высушить. Избавиться от темного налета также можно с помощью нашатыря и воды (пять капель на литр). Изделие опускается в раствор на полчаса, а по истечении этого времени промывается в проточной воде.
После очистки поверхность украшений нужно протереть мягкой замшей, чтобы придать ему глянцевый блеск. Делать это следует осторожно, чтобы позолота с выступающих мест не стерлась.