Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
6905 відгуків
💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Як доглядати срібло, щоб воно не темніло

Як доглядати срібло, щоб воно не темніло

Вироби зі срібла посідають чільне місце чи не у кожній скриньці з прикрасами: метал полюбляють за елегантний зовнішній вигляд, абсолютну універсальність та доступну ціну. Проте з часом улюблений ланцюжок чи браслет тьмяніють. Для того, щоб цьому запобігти, варто знати, з якої причини утворюється темний наліт і як правильно доглядати срібло.

Чому із часом срібло темніє

Срібло – порівняно м’який матеріал, тож щоб вироби тримали форму, у нього додають інші метали, зокрема мідь. При контакті з сірковмісними речовинами вона окислюється і змінює колір – з’являється патина.

На ювелірну прикрасу діють сульфати (сполуки сірки) з:

  • Продуктів харчування. Дослідження підтвердили, що особливо окислює срібло сік ріпчастої цибулі.
  • Людського поту. Це чи не основна причина потемніння срібла, що контактує з тілом. І чим інтенсивніше потовиділення й довший контакт, тим швидше тьмяніє срібний виріб;
  • Побутовою хімією. Особливо велику кількість сульфатів містять засоби для очищення (пральні порошки, мило, засоби для миття посуду);
  • Косметикою. Найбільший вплив на срібло мають також очищуючі препарати (гелі для душу, шампуні, засоби для вмивання й демакіяжу, скраби);

Знаючи джерела сульфатів, легко уникнути контакту срібла з ними – і улюблені прикраси залишаться сяючими.

5 головних правил носіння й догляду за речами зі срібла

З часом будь-яка срібна прикраса потемніє, але для того, щоб це відбулось якомога пізніше, варто:

1. Знімати срібло у тих, ситуаціях, коли людина активно пітніє:

  • Під час занять спортом;
  • Відвідування лазень, саун;
  • Прийнятті гарячої ванни;
  • Перебування у вологому кліматі;
  • Підвищеній температурі тіла.

Під час хвороби може змінюватися й хімічний склад поту, що призводить до швидкого потемніння срібних виробів. Тож твердження про те, що якщо срібло на тілі різко потьмяніло, то варто звернути увагу на здоров’я, має під собою наукове обґрунтування. Це може свідчити про недуги нирок, печінки, жовчного міхура, гормональні порушення й навіть вагітність.

2. Не допускати контакту срібла з побутовою хімією. Варто знімати прикраси при прибиранні та митті посуду або займатися хатніми справами у захисних рукавичках;

3. Мінімум раз у тиждень протирати срібні прикраси м’якою ганчіркою для зняття залишків косметики, адже часточки косметичних засобів легко потрапляють з тіла на срібло. Перед походом до косметолога краще теж залишити вдома улюблені сережки чи ланцюжок, якщо заплановані процедури на обличчі, шиї, зоні декольте.

4. Не залишати срібні каблучки на руках під час приготування їжі. Не лише ріпчаста цибуля, а й інші продукти харчування можуть окислювати виріб. Негативно впливає на стан виробу також підвищена вологість і висока температура на кухні – людина пітніє.

5. Обирати лише якісні срібні прикраси.

Класикою жанру вважаються ювелірні вироби 925 проби. Це означає, що у них міститься 92.5 % срібла, а решта – домішки. Прийнятними для срібних прикрас вважаються і 960, 870 й 830 проба. Якщо пропорції срібла і допоміжних речовин не дотримані, срібний виріб буде дуже швидко темніти і вкриватися неестетичним сірим нальотом.

Проте, навіть якщо улюблений аксесуар потьмянів, не варто засмучуватись – його легко очистити як у домашніх умовах, так і у ювелірній майстерні. А у онлайн-магазині sorroka.com.ua представлено виключно якісне срібло, яке довго буде вражати своїм сяйвом. Наші спеціалісти з радістю підберуть прикрасу, яка відповідатиме естетичним вподобанням покупця.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner