Навіть новий виріб може швидко втратити свій блиск, потемніти чи пожовтіти. Щоб улюблена срібна прикраса довго залишалась гарною, яскравою та допомогла підкреслити риси її власника, варто правильно доглядати за нею та визначити головні причини того, чому срібло змінює колір.
Срібло потемніло: причини та як виправити ситуацію
Чим кращі умови зберігання, тим довше виріб буде мати ідеальний вигляд. Якщо він швидко потемнів, варто розглянути найчастіші причини проблеми:
- Він виготовлений з матеріалу низької проби. Можна обрати цілком привабливу прикрасу, яка довго не змінюватиме колір. Для цього варто звернути увагу на прикраси 925 проби. Краще не обирати варіанти нижче 830 проби. Якщо срібло неякісне, воно швидко втратить яскравість навіть без впливу зовнішніх факторів.
- Різка зміна здоров’я власника. Кілька століть тому причину того, що срібло змінило колір, пояснювали магічним впливом на людину. Сьогодні ж цьому є наукові пояснення. На шкірі можуть виділятись речовини різного складу (до них відноситься і піт). Вони і провокують зміну кольору ювелірної прикраси. Найчастіше причинами активізації виділень є різка зміна гормонального фону, стресові ситуації, порушення роботи ендокринної системи та внутрішніх органів, прийом деяких препаратів та продуктів. Сюди відносять і контакт косметичних засобів на тілі з виробом – так вони швидко окислюються та втрачають блиск.
- Вплив факторів навколишнього середовища. Не варто допускати частої взаємодії з побутовою хімією, деякими продуктами харчування.
Варто врахувати, що природнє потемніння виробу відбувається поступово та повільно. Якщо зміна кольору відбулась за кілька днів, слід швидко знайти причину та усунути проблему.
Срібло пожовтіло: причини
Поступове окислення металу – природний процес, який, як і випадку з потемнінням срібла, не відбувається швидко. Зміна природнього тону срібла на жовтий колір може відбуватися з кількох причин.
- Частий вплив на виріб побутової хімії.
- Постійний контакт з шампунем, кремом та іншими видами косметики.
- Носіння прикрас під час активних фізичних навантажень – срібна поверхня дуже агресивно реагує на постійний контакт з потом.
- Неправильно продумане місце зберігання. Краще виділити окрему скриньку, оброблену м’якою тканиною. Не кращим чином вплинуть на поверхню сонячні промені, контакт з деякими продуктами (наприклад, цибуля, яйця), виробами з пластику.
Ситуацію зі зміною кольору срібла можна попередити, якщо правильно зберігати виріб та доглядати за ним. Спеціалісти радять звернути увагу, якщо срібний виріб пожовтів чи потемнів через кілька днів після придбання, варто розглянути варіант того, що це може бути підробка.
Способи відновлення кольору срібла
В більшості випадків повернути природний тон срібла легко, достатньо скористатися одним із доступних способів очищення.
- Якщо зміна кольору незначна, можна приготувати для обробки звичайний мильний розчин. Його використовують і якщо прикраси зі срібла доповнені родієвим покриттям чи дорогоцінним елементом.
- Універсальним засобом від нальоту буде звичайна харчова сода. Щоб не пошкодити поверхню виробу мікрочастинками засобу, варто з соди приготувати рідку масу та наносити її м’якою тканиною.
- Альтернатива соді - зубний порошок або паста (без абразивних частинок).
- Нашатирний спирт для очищення використовувати тільки у випадку, коли крім срібла для виготовлення прикраси не використовували інші елементи.
Щоб срібні прикраси максимально довго не втрачали ідеальний зовнішній вигляд, вони повинні зберігатися окремо від ювелірних виробів з інших металів. Для зберігання краще обрати темне та сухе місце. Хоча б раз в місяць проводити профілактичне очищення прикраси.