Срібні ланцюжки відносять до найпопулярніших видів прикрас. Вони вважаються універсальними, підібрати їх можливо під будь-який стиль. Якщо постійно носити, срібні ланцюжки можуть швидко потьмяніти, зламатися, на поверхні з’являться подряпини. Багато власників таких ювелірних виробів цікавляться, чи не зміниться зовнішній вигляд ланцюжка, якщо не знімати його під час купання.
Чи можна купатися зі срібним ланцюжком
Для збереження гарної якості срібних виробів та їх блиску досвідчені ювеліри не радять купатися з ланцюжками і піддавати їх постійному впливу вологи, хімічним компонентам для очищення води та засобів догляду за тілом. Особливо це стосується виробів, що не мають додаткового захисного покриття. Поверхня виробів зі срібла дуже вразлива до будь-якого впливу. По можливості не варто занурювати в воду (особливо морську чи з додаванням спецзасобів) срібні вироби. Краще одягати їх не для активного відпочинку.
Срібні ланцюжки: якого впливу на виріб варто уникати:
- Впливу побутових миючих засобів – вироби можуть швидко потемніти.
- Використання перед активними фізичними навантаженнями чи перед прогулянкою в спеку – срібло негативно реагує на контакт з потом. Крім того, в таких ситуаціях може виникати додатковий дискомфорт.
- Контакту з водою, до якої додавали хлоровані засоби.
- Контакту з засобами чи продуктами, які виділяють багато сірки – провокує швидке потемніння поверхні та утворення слідів корозії.
- Контакту з постійним впливом сонячних променів на поверхню.
При плануванні поїздки на море, варто добре продумати те, чи слід купатись зі срібними ланцюжками. В морській воді є компоненти (сірка, йод, сіль), які швидко спровокують потемніння поверхні виробу. На ланцюжку можуть з’явитися подряпини, якщо в нього заб’ється дрібний черепашник чи пісок. В випадку частого купання в морі додатковою руйнівною силою будуть хвилі. До того ж, якщо ланцюжок спаде на пісок на березі або у воді, знайти його буде складно.
Не так агресивно на подразники буде реагувати родоване срібло. Вироби з цього матеріалу мають яскравіший блиск, вони міцніші, не потребують частих очищень, як звичайне срібло. Ланцюжки з цього металу можна мочити, але при умові, що вода чиста, без додавання великої кількості хімічних та інших додаткових засобів. В разі намокання срібного ланцюжка чи іншої прикраси зі сорібла - її слід ретельно просушити м’якою тканиною.
Варто уважно відноситись і до впливу вологи на срібні вироби, інкрустовані напівдорогоцінним чи дорогоцінним камінням. В цьому випадку обов’язково враховуються особливості додаткового матеріалу.
Правила зберігання срібних прикрас
Щоб срібні ланцюжки та інші вироби з цього матеріалу не втрачали своїх характеристик, важливо не тільки не піддавати їх негативному впливу, а й правильно зберігати. Для зберігання виробу передбачити спеціальну скриньку, середина якої оброблена м’яким текстилем. Наявність такого предмету допоможе уникнути механічних пошкоджень, постійного впливу ультрафіолету, осідання пилу та впливу вологи, контакту з різними хімічними засобами. Якщо можливості придбати чи оформити таке місце для зберігання не має, кожен окремий виріб зі срібла розміщати в пакет з застібкою. При правильному зберіганні вироби частому поліруванню та чищенню не піддаються.
Якщо під впливом певних чинників ланцюжок потемнів, відполірувати його можна самостійно. Не кращим матеріалом для проведення процедури будуть серветки, перевагу варто віддати матеріалу, який не буде діяти на поверхню абразивно (мікрофібра, фланель). При значному потемнінні краще звернутися до професійного ювеліра.