Найпопулярнішими матеріалами для виготовлення, як жіночих, так і чоловічих прикрас є золото та срібло. Якщо в планах купити аксесуари за демократичною ціною, але не менш привабливі, ювеліри рекомендують доповнити свої колекції виробами з нержавіючої сталі або з позолотою. Перш, ніж купити такі аксесуари, слід розібратися з тим, які їхні головні особливості.
Позолота ланцюга: особливості матеріалу
Щоб прикраса виглядала дорого, мала ефектний вигляд, багато виробників покривають її позолотою. Зовні такі вироби важко відрізнити від справжнього золота і запропоновані вони по значно нижчій ціновій політиці. Обираючи вироби такого типу, врахувати основні їх особливості.
- Виріб доступний по ціні, матиме привабливий вигляд, але це буде імітація золота. Для деяких виробів позолота використовується, як додатковий захист поверхні (особливо на прикрасах із срібла).
- Якщо золоте напилення нанесено якісно та сам компонент якісний, поверхня ланцюга буде рівною та щільною. Іноді додатково для фіксації позолоти покривають поверхню спеціальним лаком.
- Товщина позолоти, якість її нанесення та стійкість залежить від способу, обраного для покриття виробу. Так, якщо виробники використовували гальванічний спосіб, враховувати, що він дає можливість контролювати товщину матеріалу. Також напилення можна здійснювати електрохімічним способом, методом розкочування.
- В середньому після нанесення позолоти така поверхня не буде змінюватися під впливом зовнішніх факторів від 3 до 12 місяців. Далі за потреби процедуру можна повторити.
- Якщо потрібно повторно нанести позолоту, вартість послуги буде залежати від обраного способу, розміру виробу та використаного матеріалу.
Обираючи чоловічий ланцюг з позолотою, варто враховувати, що для збереження його первинного зовнішнього вигляду важливо правильно доглядати за поверхнею. Врахувати, що позолота – це лише покриття, а не весь виріб. Щоб максимально довго зберігати привабливий ланцюг, краще знімати прикраси, знаходячись в приміщенні з підвищеною вологістю чи відвідуючи спортивні заняття. Не варто одягати ланцюг з позолотою і виконуючи роботу, яка передбачає важкі фізичні навантаження. Хоча б 1 раз в 5-7 днів промивати виріб в теплому мильному розчині, після чого протирати м’якою тканиною. Для очищення поверхні не використовувати абразивні засоби.
Ланцюг з нержавіючої сталі: що потрібно знати про прикраси
Щоб ефектно доповнити будь-яке вбрання, важливо правильно підібрати якісні прикраси. Якість залежить не тільки від форми і самого процесу виготовлення, а й матеріалу, який використовувався. Сплав має нержавіючі властивості завдяки тому, що до його складу входить хром, який з часом не провокує появу іржі на поверхні виробу. Рівень антикорозійних властивостей залежить від того, який вміст хрому у засобі.
Якщо мова йде саме про виготовлення ланцюга з нержавіючої сталі, то для нього використовують медичну сталь марки 316L. Її друга назва – ювелірна сталь. Основними її компонентами є хром та нікель, молібден. Підбираючи такі прикраси, враховувати, що до нікелю, як компоненту, може проявитися підвищена чутливість.
Сталь, яка використовується для виготовлення чоловічих ланцюгів, відрізняється твердістю та міцністю. За цими характеристиками вона значно переважає золоті та срібні сплави. Нержавіюча сталь стійка до появи подряпин на поверхні. Такі аксесуари можна носити щоденно, не боятися, що вони будуть пошкоджені чи потьмяніють.
Умовними недоліками металу може біти його негнучкість, через що працювати з ним складно, непросто виготовити щось витончене. Саме тому частіше всього можна зустріти моделі ланцюгів з нержсталі для чоловіків. Вони оригінальні, масивні та одночасно гарні.