Які камені можуть бути в біжутерії

Біжутерія стала невід’ємним елементом колекцій кожної дівчини та жінки. Різноманітність аксесуарів дозволяє підібрати комплекти під будь-який образ та стиль – від вечірнього романтичного до ділового та повсякденного. Ювелірна біжутерія залишатиметься й надалі в тренді, оскільки правильно підібрані прикраси підкреслюють індивідуальність стилю, роблять його привабливим та неповторним, допомагають виділити основні акценти образу.
Групи каменів, які використовують для виготовлення біжутерії
Одними з яскравих доповнень біжутерії є камені. Це можуть бути унікальні дорогоцінні природні елементи, так і штучні вироби, які за своїми характеристиками не надто відрізняються від попередніх. Обираючи прикрасу з таким декоративним доповненням, варто враховувати, що кожен з них має свої властивості, а те, наскільки вони рідкісні вплине на їхню вартість.
- Дорогоцінні. Використовуються для виготовлення біжутерії елітного типу. Серед найбільш затребуваних – сапфіри, рубіни, смарагди, алмази. При виготовленні прикрас такі камені частіше всього поєднують з дорогоцінними металами (наприклад, золотом).
-
Напівдорогоцінні. Головною їх перевагою є не тільки привабливий вигляд, але й прийнятна цінова політика, тому їх можуть собі дозволити практично всі цінителі якісних ювелірних виробів. Такі камені, як топаз, аквамарин, опал, хризоліт мають хороші характеристики і при цьому вражають своїм блиском.
-
Недорогоцінні елементи в біжутерії. Використовуються для виготовлення бюджетної біжутерії або в якості декоративних елементів для оздоблення предметів інтер’єру. До цієї групи належать малахіт, агат, нефрит. Вони відносяться до бюджетної групи, але активно використовуються майстрами за рахунок своїх характеристик. Так, фіаніти дуже схожі на діаманти – і блиском, і властивостями. Сюди належать і кристали Сваровські, які навіть майстри-ювеліри вважають витворами мистецтва. Вироби з такими декоративними елементами уже давно займають лідируючі позиції серед любителів бюджетної, але шикарної біжутерії.
Окрему увагу в цьому сегменті заслуговують і циркони. Це своєрідні самоцвіти, які можуть вигравати різними відтінками – від прозорого до бірюзового та чорного (в залежності від того, які домішки в них містяться). Ті, хто вже мав в своїй колекції прикраси з цирконієм, знають, що вони чудово імітують навіть алмази, рубіни та смарагди.
Крім вказаних груп каменів слід окремо виділити і корали, перли, бурштин, які є не менш затребуваними при виготовленні ювелірної біжутерії. Камені використовують для виготовлення різних видів прикрас – браслетів та брошок, сережок, кольє, кулонів та підвісок.
Колір очей та камені: як правильно підібрати аксесуари
При виборі ювелірної біжутерії, доповненої камінням, слід враховувати не тільки свої вподобання, а й те, чи гармонійно будуть виглядати ці прикраси на фоні загального образу та чи підходитимуть під колір очей.
- Тим, хто має блакитні та сірі очі ідеально підійдуть бірюза та сапфіри в таких же самих відтінках. Ефектно будуть виглядати прикраси з топазами, якщо у дівчини сірий колір очей.
-
Маючи карі очі, варто обирати прикраси в бордовому, коричневому, чорному кольорі (відтінок та насиченість обирається в залежності від кольору очей). Що стосується типу каменів, то краще, якщо це будуть гранат, рубін або бурштин.
- Власницям зелених очей рекомендовано наповнювати свої колекції прикрас з камінням зеленого, бірюзового, морського відтінку. Вони мають максимально природньо доповнювати привабливий колір очей. Серед ексклюзивних та унікальних виробів надати перевагу хризолітам, малахітам, смарагдам.
Для створення привабливого образу важливо підібрати біжутерію з камнями таким чином, щоб вона оптимально доповнювала загальний образ. Одягаючи одночасно кілька прикрас, потрібно слідкувати за тим, щоб їх поєднання було гармонійним.