Браслети – універсальні прикраси. Частіше всього носять їх жінки, але підібрати аксесуари також можна і для чоловіків та дітей. Браслет – оптимальний варіант подарунку для близької людини. Щоб носити його з задоволенням, важливо правильно обрати розмір та форму.
Вибір браслету: важливі нюанси
Навіть якщо розмір браслету уже відомий або його при купівлі можна буде поміряти, важливо орієнтуватися не тільки на параметри, але й те, як він буде сидіти на руці, чи не стане причиною дискомфорту.
- Якщо зап’ястя масивне, широке, варто обрати браслети складної форми, а в якості замкового механізму варіант з гачками. Для худих рук підходе зазвичай будь-який варіант браслету. Слід врахувати, що аксесуар не повинен прикриватися манжетом.
-
Зробивши заміри зап’ястя для уточнення розміру, до отриманих даних додати 1-2 см, щоб виріб оптимально був зафіксований на руці.
- Обираючи розмір, враховувати і форму та стиль прикраси. Головна умова – браслет повинен бути зручним та комфортним, не перетискати руку та не злітати з неї. Перевірити оптимальність розміру можна, якщо провести 1-2 пальці між браслетом та місцем на руці, де він знаходиться.
-
В середньому розміри жіночих браслетів – від 16 до 18 розміру (16 розмір для тонкої руки, 18 – для широкого зап’ястя), чоловічих браслетів – розмір 19-21. Обираючи браслет дитині, можна орієнтуватися, що розміри можуть бути від 10 до 15.
-
Браслети жорсткої форми обирати особливо уважно. Якщо обираючи тонкий браслет, беруть до прикладу 16 розмір, то у випадку з жорстким браслетом варто віддати перевагу виробу на 1 розмір більше, оскільки масивність та наявність декоративних елементів можуть спровокувати дискомфорт.
-
Якщо браслет обирається в якості подарунку та невідомий точний розмір, краще обрати виріб, конструкція якого дозволяє відрегулювати параметри. Набагато складніше вирішити ситуацію, якщо прикраса буде завузькою.
Як та з чим правильно поєднувати браслет
Обираючи браслет як прикрасу, слід враховувати, що навіть найтонший виріб може або підкреслити особливості стилю власника чи власниці, або ж повністю його зіпсувати. Якщо він підбирається на якийсь конкретний захід, краще спочатку обрати одяг та інші елементи стилю і тільки тоді вже переходити до вибору аксесуарів.
Плануючи придбати браслет, можна брати до уваги такі моменти:
-
Стиль, до якого буде підібраний елемент. Якщо це діловий стиль, варто обрати класику та мінімалістичні прикраси. Для вечірки ж можна обрати оригінальні масивні декоровані прикраси, які яскраво підкреслюватимуть загальний образ.
- Стилісти рекомендують одягати браслет на праву руку і при цьому не поєднувати на цьому зап’ясті з іншими виробами. Якщо прикраса масивна або декорована, краще, якщо на руці це буде єдиний аксесуар. Зазвичай прийнято носити браслет на руці, яка є робочою – для багатьох це права. Проте є виключення до сучасних гнучких браслетів, які навмисно одягаються на ліву руку, поряд з годинником. Вони ніби доповнюють його та виглядають стильно.
-
Браслет має гармонійно поєднуватися з іншими прикрасами. Так, якщо одягнуті тонкі сережки та класична каблучка, то масивний декорований браслет може виглядати не зовсім доречно.
- За сучасним ювелірним етикетом одночасно на дві руки краще не одягати більше 4 елементів. Максимальна кількість допускається тільки у випадку, якщо вироби тонкі.
-
В сучасних ювелірних виробах іноді використовують поєднання золота та срібла в одній прикрасі, але при цьому доповнення образу одночасно різними золотою та срібною прикрасами – не краща манера.
- Браслети підбираються враховуючи не тільки захід, але й сезон. Обираючи прикрасу, можна звернути увагу, що форма та масивність зимових та літніх виробів відрізняється.
Браслети уже сотні років вважаються одними з найпопулярніших видів аксесуарів. Сучасна мода дозволяє обрати, як класичні моделі, так і оригінальні. Асортимент настільки різноманітний, що виріб може бути підібраний для повсякденного і святкового образу, навіть спортивного стилю.