Виготовляючи прикраси, досить часто ювеліри використовують прадавні символи і знаки. Такі вироби користуються неабияким попитом, адже вони мають велике значення та глибокий сенс. Однією з таких прикрас є Шолом Жаху, який можна побачити в каталозі інтернет-магазину ювелірної біжутерії та срібла Sorokka. Що несе такий символ та кому призначений, поговоримо далі.
Історія Шолома Жаху
Шолом Жаху або Шолом трепету, Агісх’яльм є одним із дуже відомих ісландських символів. Зовнішній вигляд цього знаку – це повністю симетричний малюнок, що складається з восьми рун Альгіз та доповнені рунами Турізас і Хагалас.
Під час розкопок археологи зустрічали чотирикінцеві, восьмикінцеві та дванадцятикінцеві знаки. Вперше згадка про Шолом Жаху з’являється в давньоскандинавському епосі Старша Едда 1200-тих років у розповіді про боротьбу героя Сігурда з драконом Фафніром. Там перед останнім нападом дракон говорить про те, що носить шолом бога Егіра (шолом страху), який концентрує непереборну силу. За іншою версією до створення захисної мітки причисляють богів Тора та Одина. Начебто, щоб створити такий символ вони застосували кілька рун та їх силу, що надало Шолому Жахів небачену раніше могутність.
Однак, сьогодні шолом частіше згадують у зв’язку із набагато пізнішим манускриптом (Lbs 143 8vo, Landsbokasafn Islands, Національна бібліотека Ісландії). Шолом Жаху також присутній в ісландських народних казках та легендах. Він вважався одним із основних скарбів небелунгов. Його могутність обумовлена силою прародительки змії, а саме її здатності паралізувати жертву перед нападом. Якщо поглянути на вигляд талісмана, то своєрідні рогатки на його променях схожі на відкриту пащу змії. Стародавні ісландці наносили цей символ на лоб за допомогою слини чи фарби, знак вирізали на свинці, підносячи потім до лоба, вишивали на бойових прапорах, наносили на обладунки. Перед тим, як скористатись силою талісману, його треба було активувати, промовивши наступні слова: Шолом Жаху я несу між своїх брів.
В чому сила знаку Шолом Жаху
Шолом жаху – відноситься до знаків, що покликані наганяти страх на ворогів та звертати їх до втечі. Вочевидь, вороги боялися не так самого малюнка, як безстрашшя воїнів, що його носили та їх готовності залишити на полі бою життя.
Сьогодні оберег наділяють здатністю концентрувати енергію, що особливо актуально для людей з ослабленим енергетичним полем. Люди, у яких з’являється амулет у вигляді шолому Жахів відчувають неабиякий приплив сил та здатність кардинально змінювати власне життя.
Окрім того, талісман використовують для захисту від темних сил та негативної енергії, яка повертається кривднику. Навколо ж власника оберега утворюється позитивне біологічне поле.
Для кого призначається амулет
Оберег підходить будь-якій людині. Однак, особливо рекомендується придбати такий талісман:
- керівникам силових структур;
-
представникам спеціальностей, що вимагають блискавичних дій;
- воїнам, що змагаються на полі бою;
-
людям, яким часто доводиться вирішувати конфліктні та спірні ситуації;
-
людям, які займаються інтелектуальною діяльністю.
Якщо професія чи діяльність людини вимагає швидкої реакції, то в неї покращується фізичний стан та підвищується духовний рівень, вони починають швидко та грамотно діяти. Також цей амулет допоможе тим, хто боїться поганого впливу недоброзичливців.
Слід заначити, що Шолом Жаху не вимагає постійного носіння. Скандинави одягали оберіг лише у випадках гострої необхідності. До таких моментів відносились доленосні битви, важкі переговори із партнерами по бізнесу, моменти прийняття складних рішень.