Плануючи придбати в свою колекцію прикрас черговий виріб чи обрати його в якості презенту для близької людини, більшість надає перевагу золотим прикрасам. Головне завдання – купити справжню золоту прикрасу, а не біжутерію, що яка за зовнішнім виглядом буде не гірша, але точно не матиме таких зносостійких характеристик.
Золоті ювелірні прикраси: як переконатися, що вони справжні
Щоб дізнатися, що в руках не підробка чи біжутерія, а дійсно виріб із золота, варто звернути увагу на кілька критеріїв.
- Дорогоцінна ювелірна прикраса обов’язково має клеймо країни, в якій виготовлена та пробу. Зазвичай, такі елементи розміщують поруч. Найнижча проба золота – 375, найвища – 999. При цьому найпопулярнішими є вироби 585 проби.
- До кожного виробу прикріплений ярлик з зафіксованими на ньому даними: артикул, проба та параметри (вага та розмір), наявність та види вставок, вартість за 1 г або загальна.
-
Особлива увага звертається на якість замкової конструкції. Вона повинна бути надійною, не відкриватися самовільно (хоча такий же критерій повинен бути і в звичайній біжутерії).
-
Врахувати, що із золота не роблять надто масивні прикраси в великою кількістю декору.
-
Плануючи купити золоту прикрасу, краще всього звернути в спеціалізований магазин, де зможуть запропонувати сертифікат якості товару.
-
Золото коштує дорожче навіть за найякіснішу біжутерію, тому не варто довіряти сумнівним продавцям, які пропонують золоті прикраси за надто привабливими цінами.
-
Звернути увагу на дорогоцінні вставки (якщо вони є). Біжутерія відноситься до бюджетного сегменту прикрас, тому на ній не фіксують дорогоцінне каміння – частіше всього доповнюють такі вироби штучним фіанітом. Золоті ж вироби можуть бути доповнені рубінами, діамантами, сапфірами.
Обираючи золоті прикраси, варто орієнтуватися на те, що деякі з них не матимуть проби, оскільки виготовлені не на ювелірному заводі, а в приватній майстерні. Якщо є можливість, можна звернутися в ломбард чи ювелірні магазини для перевірки якості виробу та того, чи відповідає він заявленим характеристикам. Спеціалісти для цього використовують спеціальний розчин, який і дозволяє визначити: в руках золото чи біжутерія.
Перевірка натуральності золота в домашніх умовах
Щоб переконатись, що придбана ювелірна прикраса дійсно виготовлена зі шляхетного металу, не обов’язково звертатися до спеціалістів. Можна скористатися простими методиками самостійно.
- Для проведення популярного експерименту використати йод та голку чи інший гострий елемент. На внутрішній частині виробу (там, де це буде непомітно) зробити невелику подряпину та з допомогою ватної палички нанести на неї йод. Метал справжній, якщо крапля рідини довго не випаровується та стала темнішою. Якщо нанесений йод став світлим, велика ймовірність того, що це біжутерія.
- Перевірка з допомогою оцту. Його потрібно налити в склянку чи іншу ємність та опустити виріб в рідину. Потрібно бути готовим до того, що справжня золота прикраса не змінить свого блиску та характеристик. Біжутерія ж швидко потемніє.
- Перевірка магнітом. Слід звернути увагу на те, що золоті вироби не притягуються магнітом, а позолочені варіанти прикрас (особливо ті, що виготовлені з додаванням нікелю, заліза та сталі) швидко можуть прилипнути до намагніченої поверхні.
Обираючи, яку прикрасу придбати, потрібно врахувати, що вартість золотого виробу буде вищою, але при цьому вона навіть через десятки років може не втратить свого вигляду та характеристик. На якість поверхні та наявність блиску не вплине часте чищення, вона не темніє. Біжутерія стане хорошою альтернативою золотій прикрасі, але вона з часом втрачає свій блиск, може потемніти, після чого відновити її попередній зовнішній вигляд буде проблематично.