Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7062 відгуків

💙💛 Графік роботи: Пн-Пт з 09:00 до 18:00. Ваше замовлення буде оброблено в найближчий РОБОЧИЙ час у порядку черги💙💛

💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Чому темніють срібні прикраси

Чому темніють срібні прикраси

Срібло – один із найпопулярніших металів серед поціновувачів прикрас, та є один факт, який періодично турбує власників срібних прикрас. Справа в тому, що срібло має властивість темніти. Чому так відбувається та що з цим робити, поговоримо у статті.

Причини потемніння срібла

Найкращим для виготовлення ювелірних виробів є срібло 925 проби. Маркування говорить про те, що у сплаві міститься 92,5% срібла, а 7,5% складають домішки. Тим не менш, навіть метал цієї проби з часом темнішає. Призводять до цього наступні фактори:

  • Срібло окислюється і темніє під впливом діоксиду сірки. Його містить людський пот. Під час взаємодії срібних прикрас за шкірою, відбувається хімічна реакція в наслідок якої метал темнішає. У деяких ситуаціях або в силу фізичних особливостей організму, власник виробу потіє інтенсивніше, що прискорює зміну кольору прикраси.

  • Хімічний склад повітря. Це другий немаловажний фактор потемніння срібла. Чим більший відсоток сірководню міститься в повітрі, тим сильніше він впливає на зміну кольору срібної прикраси.

  • Хімічний склад води. Навіть звичайна проточна вода має в своєму складі деякі діючи речовини, що здатні призвести до потемніння срібного металу. Це речовини, якими очищують та обеззаражуюсь воду.

  • Засоби домашнього догляду. Досить часто власники срібних виробів не знімаючи їх миють, з використанням спеціальних миючих засобів, поли, посуд, сантехніку і т.д. Варто пам’ятати, що хімічний склад таких препаратів також негативно позначається на кольорі срібла та каменів.

  • Косметика. Косметичні засоби мають у своєму складі невеликий відсоток сіркових з’єднань. Вступаючи в контакт з шкірою та волоссям людини, що оброблені косметичними препаратами, срібло з часом темнішає.

Деякі люди вважають срібло своєрідним індикатором здоров’я і пов’язують потемніння виробу з певними проблемами організму. Варто зазначити, що частка правди у такому твердженні є, адже причиною появи відкладень на срібних прикрасах є себум, тобто шкірне сало. Його виробництво збільшується, коли в організмі відбуваються гормональні зміни. Тож, швидке потемніння прикрас, які носяться на тілі. може говорити про збої в ендокринній системі, проблеми з нирками чи печінкою.

Причини потемніння срібла, яке не носиться

Усі вищеперераховані причини потемніння срібла стосуються прикрас, які активно використовуються. Однак, досить часто темніють вироби, які не носяться. Як правило, до цього призводить неправильне зберігання срібних прикрас.

Зазвичай власники тримають вироби зі срібла в скриньці або на полиці, де так само відбувається контакт прикрас із зовнішнім середовищем. Окрім того, багато людей зберігають усі прикраси в купі (біжутерію, срібло та золото). Вони контактують один з одним і не лише темніють, а й зазнають механічних пошкоджень.

Як запобігти потемнінню срібних прикрас

Попри те, що срібло легко привести до первісного вигляду – його можна почистити в домашніх умовах або звернутись до ювелірної майстерні, процес окислення можна уповільнити. Для цього варто дотримуватись певних правил:

  • Правильно носити прикраси. Краще знімати срібні вироби перед прибиранням, приготуванням їжі, використанням косметики, походом в басейн, сауну чи купанням.

  • Забезпечити належне зберігання. Насамперед це відсутність прямих сонячних променів та мінімальний контакт з повітрям. Фахівці радять класти прикрасу в целофановий мішечок, а потім завертати в фольгу. Окрім того, треба слідкувати за тим, щоб прикраси в скриньці були відокремлені одна від одної.

  • У разі самостійного очищення срібних прикрас, варто скористатись спеціальними засобами. Нині їх без проблем можна придбати у спеціалізованих магазинах.

Якщо дотримуватись вищенаведених порад, срібні вироби радуватимуть власників дуже довго. Окрім того, їх вдасться зберегти та передати дітям та онукам у не менш достойному вигляді.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner