Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7252 відгуків

💙💛 Графік роботи: Пн-Пт з 09:00 до 18:00, Сб з 10:00 до 16:00. Ваше замовлення буде оброблено в найближчий РОБОЧИЙ час у порядку черги💙💛

💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Як чистити срібло содою

Як чистити срібло содою

Поціновувачі срібла помітили, що вироби з цього металу є не менш красивими та ефектними за ті, що виготовлені з золота. Головна відмінність полягає в тому, що срібні прикраси можуть з часом втратити свій блиск та привабливий вигляд – тьмяніють, можуть почорніти. Уникнути цієї проблеми чи очистити забруднений виріб не складно. Головне - час від часу проводити профілактичну чистку виробів.

Купуючи срібні вироби, власник повинен орієнтуватися в тому, що саме частіше всього стає причиною втрати блиску та почорніння. В основному це частий вплив на виріб косметичних засобів (навіть, якщо вони просто нанесені на шкіру), води, тертя.

Важливо підтримувати оптимальний рівень вологи в приміщенні, де вони зберігаються. Щоб коштовності не втратили свій привабливий вигляд, не варто одягати їх при відвідуванні сауни чи басейну. Не рекомендований і частий вплив на них резини, солі, миючих засобів. Дорогоцінні прикраси будуть довше зберігати свій вигляд, якщо дотримуватися  простих профілактичних порад.

Чистимо срібло содою – один з найефективніших методів

Існує багато способів того, як очистити срібні прикраси чи інші вироби та надати їм ідеального вигляду, але поціновувачі виробів з цього металу вважають, що саме використання соди – один з найпростіших та найдоступніших методів в таких ситуаціях.

Зазвичай, процедура відбувається в такій послідовності.

  • В невеликій ємності (яку можна буде поставити на вогонь) з’єднати 2 ст.л. соди та 500 мл води.

  • Перемішати ретельно компоненти та довести масу до кипіння.

  • Зняти ємність з вогню та трішки остудити, покласти на дно кілька шматочків звичайної фольги.

  • Не менше, ніж на 2-3 хвилини покласти срібні вироби в масу.

Також із соди чи зубного порошку можна приготувати кашоподібну масу та обробити і очистити нею ретельно вироби. Такий метод частіше всього використовується, якщо є потреба очистити вироби, декоровані твердим камінням (смарагдом, сапфіром, кварцом, топазом, рубіном тощо).  В таких випадках з елементами потрібно поводитися максимально обережно, щоб не пошкодити. Важливо, щоб це була рідка маса, оскільки суха сода чи густа кашка може мати абразивну дію.

Інші популярні та дієві методи очищення срібла

Ті, хто постійно доповнюють свої колекції срібними прикрасами, повинні турбуватися про їх зовнішній вигляд. Робити це не складно, оскільки існує ще багато дієвих та доступних способів.

  • Використання нашатирного спирту. Для цього способу потрібно приготувати розчин – на 200 мл води 0,5 ч.л. нашатирного спирту та покласти вироби зі срібла в приготовану рідину. Після цього вироби дістають та ретельно промивають проточною прохолодною водою. Залишиться лише протерти насухо мікрофібровою серветкою. Врахувати, що використання такої рідини може спровокувати потемніння янтарю, коралів чи перлів. Їх краще обробити гліцериновим розчином.

  • Медичний спирт. Рідину заливають у невелику ємність та закладають в неї срібні вироби. Після того, як пройде 25-30 хв їх потрібно дістати, промити та відполірувати серветкою. Спирт може застосовуватися для виробів з опалом, місячним камінням, агатом, малахітом.

  • Чистка крейдою. Крейду ретельно подрібнити до порошкоподібної маси та розвести до утворення рідкої пастоподібної суміші. Нею слід ретельно обробити вироби, залишити на 5-10 хвилин та ретельно сполоснути під проточною водою, протерти серветкою. Метод не варто використовувати, якщо срібні прикраси доповнені дорогоцінним камінням.

  • Зубна паста. Один з найпростіших та найзручніших способів. Все, що потрібно – нанести на стару зубну щітку небагато пасти та обробити виріб. Результат можна отримати досить швидко. Врахувати, що для обробки виробів краще не використовувати щітки з жорсткою щетиною та надто сильно терти – це важливо, щоб не пошкодити поверхню.

Обираючи спосіб очищення, особливо обережно використовувати абразивні матеріали, оскільки неправильно розраховані зусилля можуть пошкодити поверхню.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner