Срібні чоловічі браслети виглядають лаконічно та стримано. Правильно обраний варіант виробу дозволить підкреслити брутальність чоловіка або ж, навпаки, його м’якість та поступливість. Завдяки тому, що срібло – гарний та доступний ювелірний метал, є можливість постійно поновлювати свою колекцію срібних виробів. Щоб в будь-який момент можна було одягти аксесуар зі срібла, краще продумати регулярне очищення таких виробів, щоб не допустити їх потемніння.
Срібний браслет потемнів або втратив блиск: основні причини
Одні власники срібних прикрас можуть похизуватися тим, що їх вироби тривалий час не втрачають своєї привабливості та блиску, у інших же такі вироби швидко темніють. Щоб уникнути цієї проблеми, варто розібратися з головними провокуючими факторами.
Швидке потемніння срібного чоловічого браслету можуть спровокувати фактори:
-
вплив на виріб підшкірного жиру та поту, який виділяється тілом - приводить до окислення поверхні виробу;
-
частий контакт з водним середовищем чи робота/перебування в умовах підвищеної вологості;
-
вплив косметичних засобів;
-
часте тертя, контакт з іншою поверхнею;
-
неправильні умови зберігання.
Рекомендації щодо збереження ідеального вигляду срібних прикрас прості та доступні.
Чищення срібних виробів: ефективні та прості способи
Чистити чоловічий срібний браслет від потемніння потрібно не лише тоді, коли проблема уже з’явилась, але й для профілактики. Ця процедура проста та буде зрозуміла кожному. Якщо в планах провести чищення чоловічого срібного браслету в домашніх умовах, скористатися можна наступними простими способами.
-
Нашатирний спирт. Медичний засіб розводиться зі звичайною водою у співвідношенні 1:10. Отриманою рідиною ретельно протерти виріб.
-
Лимонний сік (альтернативою може бути лимонна кислота). Для проведення процедури в ємність додати лимонний сік, зануривши виріб на 60-80 хв. Після цього його обробити чистою водою та протерти сухою ганчіркою.
- Содовий розчин. Це один з популярних та ефективних способів очищення прикрас. Воду та соду змішати до кашоподібного стану. Масу обережними круговими рухами нанести на виріб. Після втирання прополоскати теплою водою. Спосіб не рекомендований для обробки прикрас, інкрустованих дорогоцінним камінням.
- Зубна паста. Засіб нанести на поверхню серветки та втирати ретельно у виріб кілька хвилин. Як тільки потемніння зменшиться – промити елемент теплою водою.
- Фольга та сода. В ємність, дно якої буде застелене фольгою (або ж з неї можна просто зробити маленькі кульки), додати на 500 мл гарячої води 30 г соди. Після того, як сода повністю розчиниться, помістити в рідину виріб на 5-7 хв. Залишиться лише сполоснути його та протерти сухою серветкою.
Організовуючи чищення срібного браслету в домашніх умовах, врахувати, що для протирання повинна використовуватися бавовняна або інша м’яка серветка. Щоб не пошкодити виріб, не допускати використання абразиву. Звернути увагу на те, що до очищення срібних браслетів, оздоблених дорогоцінним камінням, потрібно підходити уважно.
Потемніння срібних браслетів: профілактичні заходи
Щоб срібні браслети не темніли швидко та не втрачали свого блиску, важливо навчитися правильно їх зберігати. Якщо в колекції кілька прикрас з дорогоцінного металу, слід передбачити окреме місце для зберігання кожної. Ідеальним місцем для збереження та захисту від пошкодження та впливу зовнішніх факторів буде спеціальна скринька з м’якою оббивкою всередині.
Для захисту срібного чоловічого браслету та інших виробів з цього металу їх краще зберігати в місці, яке добре провітрюється. Щоб не допустити утворення нальоту та втрати блиску, не варто зберігати його в приміщенні з підвищеним рівнем вологості.
Щоб підтримувати привабливий вигляд срібної прикраси, варто проводити регулярне її очищення, особливо, якщо виріб активно експлуатується. Якщо потемніння яскраво виражене, краще звернутися до ювеліра, який, використовуючи спеціальні засоби, допоможе вирішити ситуацію.
В більшості випадків профілактичне чищення можна зробити самостійно. Щоб максимально довго підтримувати привабливий вигляд срібної прикраси, слід мінімізувати її частий контакт з водним середовищем, побутовою хімією та косметичними засобами. На період активних фізичних навантажень краще зняти срібний браслет.