Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7227 відгуків

💙💛 Графік роботи: Пн-Пт з 09:00 до 18:00, Сб з 10:00 до 16:00. Ваше замовлення буде оброблено в найближчий РОБОЧИЙ час у порядку черги💙💛

💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Чому чорніють срібні ланцюжки: наукові пояснення

Чому чорніють срібні ланцюжки: наукові пояснення

Срібні прикраси, зокрема, ланцюжки є одними із найпопулярніших серед сучасників. Виробам з цього металу віддають перевагу з декількох причин. Вони гарно виглядають, підходять людям будь-якого віку та типу зовнішності, мають доступну вартість. Це далеко не усі плюси срібла, однак є один нюанс, який у деяких людей викликає перестороги щодо купівлі срібних ланцюжків. Це почорніння металу. Як цей процес пояснюють науковці та чи такий він страшний, поговоримо у матеріалі.

Як почорніння срібла пояснює наука

Так, срібло має властивість чорніти і наука дає цьому факту логічне пояснення. Справа в тому, що аргентум – метал м'який і легко піддається деформації. Під час виробництва прикрас в нього додають інші метали (платина, золото, цинк тощо) і завжди мідь. Відповідно до світових стандартів, у срібному сплаві міститься 92,5% срібла та 7,5% добавок. Це звична для нас 925 проба. На сучасному ринку також можна зустріти вироби з вмістом срібла у 96%, 87% та 83%. Однак, дуже важливо, щоб метали, які входять до сплава, були якісними.

Під впливом кисню мідь, яка міститься в срібному сплаві, реагує на сірководні сполуки, що призводить до потемніння виробу. Розуміння того, що сульфати сірки присутні в звичайному поті людини, дає більш зрозуміле пояснення щодо потемніння срібного ланцюжка.

Впливати на підвищене потовиділення можуть наступні фактори:

  • Перенесений стрес. Переживання прискорює роботу потових залоз, в результаті чого посилюється потовиділення та збільшується концентрація сульфатів.

  • Заняття спортом. Фізична активність також призводить до підвищеного потовиділення. Ланцюжки зазвичай носять на шиї, а ця область вкривається потом особливо швидко.

  • Проблеми зі здоров’ям. Сама по собі хвороба навряд чи стане причиною потемніння срібного металу. Однак, людина, яка має проблеми зі здоров’ям, як правило, має й підвищене потовиділення і саме воно стає наслідком потемніння металу.

  • Неякісний метал. Якщо в срібному сплаві недотримано співвідношення добавок та чистого метала, ланцюжок також може потемніти дуже швидко. Іноді, протягом тижня.

Окрім того, на стан срібла може вплинути підвищена вологість повітря, а також контакт з побутовою хімією або косметичними засобами.

Що робити, щоб ланцюжок не темнів

Зважаючи на наукове обґрунтування причин потемніння срібла, випливають правила догляду за срібним ланцюжком чи іншими прикрасами з цього металу. Отже, ставитися до виробів потрібно дбайливо та акуратно:

  • Срібні ланцюжки краще знімати на ніч та під час занять спортом. У цей час у людей може підвищуватись потовиділення, що прискорює потемніння металу.

  • Не варто надягати срібний ланцюжок у випадку відвідування сауни, лазні чи басейну. Наприклад, хлор, який використовують для дезінфекції води, є однією з причин потемніння срібла.

  • Рекомендується надягати срібний ланцюжок тільки після нанесення косметичних засобів на шкіру чи волосся.

  • Під час нанесення парфуму, варто робити це так, щоб туалетна вода чи духи не потрапляли на виріб.

  • Дотримуватись правильного зберігання виробу. Краще використовувати для цього спеціальну скриньку с м’яким ворсистим покриттям, не тримати прикраси у приміщенні з підвищеною вологістю та на сонці.

Слід зазначити, що потемніння срібного ланцюжка не є катастрофою. Прикрасі можна швидко повернути первісний вигляд. Для цього можна скористатись домашніми методами або звернутись до спеціалізованої майстерні. Тож, якщо вам подобається срібло, носіть його із задоволенням. Цей метал вас не розчарує, а прикраса радуватиме не один десяток років.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner