Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
6906 відгуків
💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Процес створення срібних та золотих прикрас: від ідеї до втілення

Процес створення срібних та золотих прикрас: від ідеї до втілення

Для виготовлення більшості прикрас із золота та срібла використовують метод лиття – він підходить для створення підвісок та кулонів, каблучок та сережок. Це тонка та трудомістка робота, яка виконується з великою точністю та ретельністю, відповідальністю зі сторони ювеліра.

Створення срібних та золотих прикрас: основні етапи

Виготовлення ювелірних прикрас з різних металів має свої тонкощі. Перш, ніж вироби потрапляють на ювелірну вітрину, вони проходять складний процес створення – від зародження ідеї до отримання готового ексклюзивного виробу.

Етапи створення ювелірних прикрас:

  • Формування ескізу. Ідея, створена ювелірним дизайнером чи замовником, переноситься на папір. Щоб він був виконаний якісно, представлений з усіх ракурсів в кольоровому варіанті, часто створюють багато чорнових замальовок.

  • Етап 3D моделювання. Це необхідно, щоб отримати максимально реалістичний варіант прикраси, розуміти її параметри. Комп’ютерна візуалізація відтворює з максимальною точністю всі елементи (розмір декору та лінії) – до міліметрів. При цьому буде поданий готовий результат з врахуванням встановлених декоративних елементів, можливої усадки й впливу процесу полірування. Використовуючи цю програму, є можливість створити прикраси різних розмірів та відрегулювати параметри та місце встановлення декору. Також такий дизайн мінімізує витрати на ювелірне виробництво, покращує якість та точність виробів.

  • Створення прес-форми. Це перенесення віртуального виробу в реальний формат. Для створення форми використовується спеціальна пластична якісна гума, яка максимально чітко повторить найтонші лінії прикраси. Конструкція таких форм продумана так, що дістати вироби буде легко. Такий етап виробництва особливо важливий, якщо планується тиражне виробництво ювелірних прикрас.
  • Створення восківки. Це створення копії прикраси, для виготовлення якої використовують спеціальний віск та прес-форма. На виробі повторені всі необхідні отвори та найтонші лінії.

  • Безпосередня процедура лиття – створення прикрас з золота чи срібла. Простіше створити перстні та каблучки, сережки.
  • Збір всіх елементів прикраси. Коли основа виробу з дорогоцінного металу вже готова, залишається доповнити її декоративними елементами, підігнати до необхідного розміру та прибрати грубі неточності розміру, деформовані ділянки.

  • Шліфування. Часто на цьому етапі здійснюється процедура галтування – полірування прикраси з використанням абразивного матеріалу в спеціальному барабані. Це дозволяє зробити виріб щільнішим та гладким. Після шліфування виріб відправляють на перевірку відповідності стандартам та для проставляння проби.
  • Фіксація каменів (якщо вони передбачені) – закріпка. Важливо не просто вставити камінь, а підібрати його так, щоб він гармонійно доповнював виріб. Складність етапу полягає в тому, що елементи повинні бути зафіксовані якісно та надійно. Ювелір повинен володіти ідеальними знаннями про властивості декоративних елементів, щоб не пошкодити їх.

  • Полірування. Етап, на якому виріб отримує свою кінцеву досконалість – його полірують та доводять до ідеального блиску.

Процес виготовлення ланцюжків складніший – особливості процесу залежать від того, яка планується товщина виробу та яке плетіння обрали. Для цього підбирається відповідний верстат та проба золота чи срібла. Частіше всього при виготовленні золотих прикрас використовується метал 585°, а срібних – 925°.

Золоті прикраси в ювелірних магазинах часто пропонують без додаткового покриття, а от при виготовленні срібної ювелірки додатковий захист використовується часто. Це необхідно не тільки для того, щоб покращити зовнішній вигляд прикраси, але й зміцнити її експлуатаційні характеристики. Це можуть бути процедури родіювання, чорніння, оксидування чи позолочення срібла. Наявність додаткового покриття дозволяє використовувати срібні прикраси не тільки для доповнення святкового образу, але й обрати варіант для щоденного носіння.

Високоякісний ювелірний продукт може бути створений тільки в разі, якщо всі вказані етапи були виконані в потрібній послідовності. Результат створення – дивовижний, але сам процес – дуже складний та відповідальний.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner