Обираючи між срібною та золотою прикрасою, чимало людей віддають перевагу сріблу. Це пояснюється більш доступною ціною такого металу. Якщо ж покупець в коштах не обмежений, перед ним досить часто постає питання вибору. Обидва метали мають схожі якості по міцності, експлуатаційним характеристикам та красі виробів. Тож, залишається покластися на власні смаки та поради спеціалістів.
Який метал затребуваніший – золото чи срібло
Здебільшого ми звикли бачити золото та срібло у вигляді ювелірних прикрас. Однак сфера застосування цих металів набагато ширша. Їх використовують у медицині, авіації, транспортній, енергетичній та хімічній сферах.
Слід зазначити, що ці два елементи періодичної таблиці Менделєєва за деякими властивостями схожі, однак і відмінностей мають достатньо. Так, атомний номер срібла становить 47, а номер золота – 79. Атомна маса Ag – 107,8682 а.о.м., а атомна маса Au – 196,96654 а.о.м. Золото щільніше за срібло – 19,32 г/см3 проти 10,5 г/см3. При цьому в ювелірній справі жоден метал не використовується у чистому вигляді. Для того, щоб надати йому твердості, майстри додають невелику долю інших речовин.
Що думають ювеліри
Що стосується популярності золотих та срібних прикрас, то фахівці у цій галузі зазначають практично однаковий попит на обидва типи прикрас. Інколи свої корективи вносить мода.
Так само не знаходиться одностайності і серед ювелірів. У кожного з них свій улюбленець серед цих металів. Тож майстри радять звернути увагу на зовнішній вигляд золота та срібла.
- Кольори. Характерним для золота є жовтий колір, а для срібла – білий. Їх відбивна здатність фактично однакова, тому привабливий блиск мають і золоті, і срібні прикраси. Окрім того, золото шляхом легування (сплаву з іншими металами) може змінювати відтінок. На сучасному ринку окрім жовтого, існує рожеве, біле і навіть зелене золото.
-
Здатність зберігати презентабельність. Вироби із золота зберігають її дуже довго. Між тим, срібло потребує регулярного догляду. Вступаючи у взаємодію з навколишнім середовищем воно окислюється, що призводить до потемніння виробу. Звичайно, проблема легко вирішується, навіть в домашніх умовах.
- Магія металів. Є люди, які вірять у цілющі властивості металів. Так ось, вони також є і в золота, і в срібла. Вважається, що золоті аксесуари підвищують імунітет, зміцнюють серце та нормалізують тиск, покращують пам’ять. Щодо срібних речей, то вони позитивно впливають на зір, нервову систему, серцево-судинну та шлунково-кишковий тракт.
Вибір металу з практичної точки зору
Якщо підійти до вибору прикраси та матеріалу її виготовлення з іншої точки зору, треба врахувати наступні моменти:
- Якщо прикраса буде купуватись на подарунок, то краще деякий час поспостерігати за людиною, якій вона призначається. Варто звернути увагу на інші аксесуари, якими вона користується, їх матеріал, форму, кількість. Навряд чи людина, що має золотий ланцюжок, обручку та браслет захоче розбавити їх ще й срібним перстнем.
-
Купуючи виріб для себе, слід з’ясувати який метал краще підходить до вашого образу, тобто визначитись з відтінком шкіри. Досить часто це роблять за допомогою перевірки кольору вен на внутрішній стороні зап’ястя. Треба уважно придивитися до цієї ділянки руки за денного освітлення. Холодні відтінки шкіри матимуть блакитні прожилки, а якщо колір шкіри теплий, вени будуть зеленкуваті. Отже, людям з холодним типом шкіри краще віддавати перевагу срібним аксесуарам, виробам з платини та білого золота. Особам з теплим кольором шкіри фахівці радять купувати прикраси з золота, латуні та міді.
Зваживши усі поради фахівців, виконайте ще один крок. Уважно придивіться до прикраси, що сподобалась І якщо вона припала до душі, гармонійно впишеться в образ і не вдарить боляче по гаманцю – купуйте. Адже прикраса – це аксесуар, який дарує радість.