Більшість елементів на срібних прикрасах мають своє символічне значення і для багатьох це не просто ювелірний виріб, а своєрідний талісман. Купуючи прикраси зі срібла для себе і в якості подарунку, слід замислитися над тим, що символізує той чи інший елемент.
Символи на ювелірних виробах та що вони означають
Буває складно визначитися з вибором прикраси зі срібла чи іншого металу, оскільки асортимент форм та символів вражає. При цьому є найпопулярніші варіанти форм, які користувачі обирають частіше всього.
- Серце – символізує кохання та пристрасть, відданість один одному або ж підтримку чи співчуття до ближньої людини. Елемент використовується на сережках, підвісках, ланцюжках, браслетах. Такі вироби презентують, частіше всього, близькій людині.
- Знак безкінечності – в основному використовується, щоб підкреслити свої почуття – відданість та любов, надію та підтримку.
- Знак корони – символ, який означає владу та бажання керувати, бути першим. Такі елементи часто вибирають дівчата та жінки, які намагаються підкреслити свою неперевершеність, привабливість.
- Перо – в багатьох культурах використовується, як елемент захисту від злих сил, який дозволяє отримати надію та спокій.
- Зірка – здавна вважалась символом мудрості, уособленням всього світлого та прекрасного, повноцінної духовної наповненості свого власника.
Часто срібні прикраси обирають з елементами у вигляді рослинних мотивів: квітів, листя, дерев. У кожного з них – своє значення, але більшість символізують палкі почуття, ніжність та відданість, лагідність та витонченість, духовну рівновагу та єдність. Якщо символ виготовлений у вигляді квіткового букету, його, зазвичай, асоціюють з початком нового етапу в житті, відновленням сил та енергії.
Тваринна тематика в ювелірній справі представлена частіше всього символами у вигляді метеликів, котів чи собак, дельфінів, змій, риби. Часто зустрічаються і птахи, які асоціюються з витонченістю та легкістю, простотою. Свою символіку мають і геометричні елементи у прикрасах. Так, квадрат – символ сталості та гармонії, коло – знаменує відданість та нескінченність. Ромб обирають завзяті люди з сильним характером.
Особливості срібних прикрас у різних культурах
Основні символи, які використовують в ювелірній справі, є в основному спільними для різних культур. Але особливості створення ювелірних виробів в кожній культурі мають свої характеристики.
- Африканські мотиви. На срібних виробах переважають рослинні та тваринні орнаменти. В основному це масивні широкі прикраси. Для них притаманне поєднання багатьох яскравих кольорів та багатошаровість. Такі прикраси обирають ті, хто хоче підкреслити свою оригінальність, зухвалість.
-
Ювелірні мотиви Балі. Для них притаманні завитки та химерні малюнки – не тільки в оригінальних виробах, але й базових прикрасах. Популярні коштовності не тільки зі срібла, але й золота.
- Грецькі срібні мотиви. Ця категорія прикрас в основному представлена виробами з рослинними мотивами. Сюди входять не лише браслети та кільця, але й обідки та інші оригінальні прикраси для волосся. Браслети, зазвичай, виготовляють масивними, ланцюжки – витонченими, сережки – видовженими.
-
Розкіш індійських срібних прикрас. Такі прикраси не реально оминути, оскільки своєю яскравістю вони швидко привертають увагу. Ювеліри відзначають, що всі прикраси (не тільки срібні) в цій культурі відзначаються симетричністю та використанням дорогоцінного металу й каміння. Формуючи один образ, можна поєднувати різні розміри та форми. В Індії при виборі прикрас з дорогоцінних матеріалів враховують ряд правил, оскільки представники різних каст можуть дозволити собі носити різні прикраси.
- Тибетські срібні талісмани. При їх виготовленні срібло може використовуватися як додатковий компонент. Такі елементи в основному використовують для очищення аури та захисту від злих духів. Часто їх презентують в якості подарунку близькій людині, яка опинилась в складних життєвих обставинах. Щоб виріб мав свій ефект, його виготовляють спокійно, без поспіху.
Срібло для виготовлення прикрас – один з популярних дорогоцінних матеріалів, який не тільки дозволяє отримати великий асортимент, але й використовувати елементи в якості талісману. Головне – підібрати символ, який гармонійно підкреслить образ та духовний стан свого власника.