Срібні браслети – найпопулярніший варіант прикрас для чоловіків. Вони не тільки мають солідний вигляд, але й цінова категорія їх є доступною. З часом (особливо, якщо постійно носити виріб) вигляд браслетів змінюється, можуть стати тьмяними. Така проблема швидко вирішується. Головне – знати заходи профілактики та своєчасно проводити очищення поверхні срібних виробів.
Як почистити срібні прикраси: правила та способи
Підтримувати привабливий блиск срібних прикрас можна не тільки з допомогою регулярної чистки, але й профілактичних заходів. Чоловіки, які носять срібні браслети, повинні знати, що солона вода та хлорована (наприклад, в басейні) негативно впливає на якість і металу, і каміння, яким воно доповнене. Подряпини на поверхні можуть з’явитися від піску, дрібного каміння, бруду. Тьмяними вони можуть стати від постійного впливу ультрафіолету, косметики, кремів.
Плануючи провести очищення срібних прикрас від бруду в домашніх умовах, можна обрати з кількох простих способів.
- Нашатирний спирт. Простий, доступний та ефективний метод очищення поверхні. Для роботи використати м’який рушник або ж тканинну серветку. Врахувати, що засіб не рекомендовано дуже втирати в поверхню.
-
Перекис водню. В цей антисептик потрібно занурити браслет та потримати кілька хвилин. Залишиться тільки протерти його серветкою та зняти рештки бруду. Засіб не рекомендований, якщо виріб доповнений дорогоцінним камінням.
-
Використання фольги та харчової соди. В ємність з кип’яченою водою додати соду та шматочки фольги, покласти срібний браслет. Через 5 хвилин його можна достати та промити прохолодною водою.
-
Зубна паста. Нанесення засобу та чищення здійснюється щіткою з м’якою щетиною або тканинною серветкою. Рекомендовано скористатися способом, якщо виріб виготовлений тільки зі срібла.
Необхідність в очищенні срібних прикрас виникає навіть при ретельному догляді. Якщо народні методи не допомагають або ж не має бажання ризикувати якістю виробу, можна придбати спеціальні засоби та скористатися ними або звернутися до спеціаліста. Щоб не пошкодити срібні вироби під час чищення, заборонено використовувати абразивні засоби, щітки з жорсткою щетиною, відбілювачі або порошки для прання, рідини, які містять ацетон.
Не забувати, що подовжити експлуатацію срібних прикрас не складно. Краще не одягати їх для проведення садово-огородніх робіт, не піддавати частому впливу води (особливо морської чи хлорованої), мінімізувати контакт з косметичними засобами, не порушувати правила чищення та зберігання.
Як правильно зберігати срібні браслети
Правила зберігання срібних чоловічих браслетів – прості та зрозумілі. Такі умови легко створити самостійно. Головне – уникати контакту срібла з іншими металами та тримати їх в сухому місці. Не зайвим буде дотримуватися ще кількох простих рекомендацій.
- Не зберігати срібло у ванній кімнаті чи іншому приміщенні з підвищеною вологістю. Такі умови матимуть негативний вплив на якість виробів – вони швидко тьмяніють. В місці, де знаходитимуться срібні прикраси не повинно бути й частих температурних перепадів.
-
Якщо прикрас декілька, краще передбачити окремі мішечки, виготовлені з м’якої тканини для їх зберігання або шкатулку з м’якою оббивкою.
- Зберігання повинно бути організовано таким чином, щоб поверхні виробів не контактували. В ідеалі в коробочці повинні мати окремі секції для зберігання різних видів прикрас – окремо для браслетів, перстнів, ланцюжків тощо.
- Прикраси з різного металу повинні зберігатися в окремо. Перш, ніж покласти їх до скриньки чи в мішечок на зберігання, варто переконатись, що вони сухі.
Особливу увагу приділяють зберіганню срібних браслетів, якщо вони доповнені дорогоцінним камінням.