Вироби зі срібла з часом піддаються впливу навколишніх факторів. Це стає причиною того, що прикраси з цього металу можуть втрачати свій блиск та тьмяніти. Спеціалісти виділяють ряд логічних причин, пояснюючих чому срібло з часом втрачає свої характеристики (особливо, якщо прикраси не чистити своєчасно).
Ще кілька століть тому щодо того, чому срібні вироби чорніють та тьмяніють, складали легенди та міфи, які були пов’язані з тим, що срібло в багатьох культурах вважалось священним металом, а його дію асоціювали з боротьбою з темною стороною. В давнину потемніння срібної прикраси знаменувало проблеми в справах чи погіршення стану здоров’я власника. Чистили такий виріб не підручними засобами чи спеціальними розчинами, а проведенням магічних ритуалів. Вважалось, що тільки так людині можна буде уникнути шкідливого впливу магічної сили.
Срібні прикраси: основні міфи про чоловічі прикраси
Основні міфи та думки, які стосуються срібних прикрас.
- Потемніння срібла пов’язане з хворобою людини чи впливом темних сил на її ауру. Сучасні спеціалісти пояснюють це тим, що для виготовлення срібло використовують і домішки, оскільки прикраса, виготовлена зі срібла на 100% буде не зручною, а сам матеріал м’яким та важко піддаватиметься обробці. Однією з домішок є мідь, яка, вступаючи в контакт з іншими поверхнями, факторами, може змінювати свої характеристики, втрачати особливий блиск.
Головні логічні причини потемніння срібних прикрас: вплив вологого середовища, побутових засобів, постійний контакт зі шкірою (особливо, коли власник часто пітніє), забруднене навколишнє середовище. Саме тому чоловікам не рекомендують носити срібні прикраси під час активних фізичних занять, відвідування сауни чи басейну. Важливо мінімізувати вплив хімічних речовин на виріб, слідкувати за станом прикрас та своєчасно чистити їх – робити це можна самостійно, або звернувшись за цією послугою до ювелірів.
- Швидке почорніння срібного виробу може говорити про те, що прикраса не якісна, а кількість срібла та домішок, які були використані для виготовлення та вказані на етикетці не співпадають. Свій блиск та привабливість такі вироби втрачають дуже швидко.
- Побутує думка про те, що стерлінгове срібло за своєю якістю та характеристиками аналогічне чистому металу. Такі метали відрізняються, оскільки на чистому сріблі, зазвичай, встановлена 999°, а стерлінгове має у своєму складі 7,5% домішок (925°). Останній варіант срібла зручно використовувати для виготовлення прикрас та інших виробів, які потребують тривалої та більш ретельної обробки. Чисте срібло в основному використовують для виготовлення монет та злитків.
-
В деяких країнах срібло вважають дешевим металом. При цьому спеціалісти запевняють, що цей матеріал за рівнем цінності знаходиться на другому місці після золота, хоч по ціні ці вироби значно доступніші. В деяких країнах раніше такий метал використовувався в якості грошового еквіваленту. Крім фінансової цінності срібло відоме і своїми антибактеріальними властивостями. Саме завдяки доступності, привабливому вигляду готового виробу та цілющим властивостям прикраси з металу набули особливої популярності і серед чоловіків, і серед жінок.
- Черговий популярний міф – аксесуари зі срібла швидко деформуються, оскільки цей метал м’який. Деформація виробів не відбудеться, якщо використовувати для виготовлення срібло 925°. Це оптимальний варіант матеріалу, з яким просто працювати завдяки його пластичності. Він вирізняється довговічністю та стійкістю до механічних пошкоджень, тому може використовуватися навіть для виготовлення прикрас зі складним дизайном.