Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
7252 відгуків

💙💛 Графік роботи: Пн-Пт з 09:00 до 18:00, Сб з 10:00 до 16:00. Ваше замовлення буде оброблено в найближчий РОБОЧИЙ час у порядку черги💙💛

💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Алергія на срібло – прояви та чи варто її боятись

Алергія на срібло – прояви та чи варто її боятись

Прикраси зі срібла були і залишаються одними з найпопулярніших. Жінки цінують їх за ніжність та красу, чоловіки – за лаконічність та універсальність. Тим не менш існує категорія людей, які відносяться до цього металу з пересторогою. Одним з факторів такого ставлення є чутки про його алергенність. Чи дійсно це так і чи варто боятись срібла, поговоримо далі.

Прояви алергії на срібні прикраси

Вчені Національного інституту здоров’я США виявили, що симптоми алергії у людини з’являються через 1-2 доби після контакту металу зі шкірою. Алергічна реакція спостерігається у 5-10% власників металевих виробів.

Алергія на метал, як правило, проявляється в місці контакту шкіри з алергеном. У людини з’являються висипки в області мочок вух, шиї, грудей, кистей рук. Також власники прикрас скаржаться на свербіж, біль, набряки уражених ділянок. Іноді у них виникають слабкість, сонливість, головний біль, нежить, а то й набряк Квінке.

Чи срібло є причиною алергії

Виявивши неприємні симптоми, не слід панікувати. Варто зняти срібну прикрасу та прослідкувати за шкірою. Коли алергічні прояви зникнуть, виріб потрібно знову надягти та чітко відстежити реакцію організму. Якщо алергія знову проявиться, значить дійсно, причина у прикрасі, якщо ні, варто шукати інші подразники.

Якою б не була реакція на срібну прикрасу, варто зазначити, що срібло дійсно гіпоалергенний метал. Це науково підтверджений факт. То чому ж виникає алергія на срібні вироби? Усе пояснюється дуже просто. Чистих срібних прикрас на ринку просто не буває. Срібло та золото, з яких виготовляють ювелірні та інші вироби, це сплави. У чистому вигляді ці метали непридатні для створення ювелірних виробів. Щоб підвищити міцність та зносостійкість матеріалу до нього додають лігатури. Це спеціальні металеві домішки, від кількості яких залежить проба срібла.

Наприклад, 925 проба говорить про те, що прикраса на 93% складається з чистого срібла, а решта – це домішки. Серед них можуть бути:

  • залізо;

  • вісмут; кадмій;

  • мідь; нікель;

  • платина;

  • свинець;

  • сурма; цинк.

Як розвивається алергія на срібні прикраси

Алергія на домішки виникає у тому випадку, коли клітини імунної системи сприймають метал, як ворожий агент і виділяють спеціальні хімічні сполуки (лімфокіни). Вони допомагають клітинам виробляти антитіла. Під їх впливом відбувається переміщення інших клітин імунної системи (макрофагів) до місця знаходження алергену, що й викликає висип у місці контакту шкіри з алергеном.

Тож, пацієнтам з ослабленою імунною системою та схильністю до алергії, варто з обережністю поставитися до металів, у складі яких присутні:

  • нікель – основний алерген, який найчастіше застосовується для покращення міцності та довговічності прикрас зі срібла;

  • нержавіюча сталь – містить у складі часточки нікелю та заліза, які і призводять до алергічної реакції;

  • латунь – це мідно-цинковий сплав, наявність якого в сріблі може проявитися зеленим кольором шкіри в місті розташування сережок чи іншої прикраси;

  • мідь та рожеве золото – чимало людей мають алергічну реакцію на мідь, а оскільки саме вона входить до складу рожевого золота, то й на нього.

Що робити, якщо є алергія на нікель

Поціновувачам срібла, які схильні до алергії, але не можуть відмовитися від срібних прикрас, можна порадити лише одне: уточнювати у продавця склад срібного сплаву. Якщо у складі присутній нікель, або інший алерген – слід відмовлятись від покупки виробу.

Якщо ж прикраса уже куплена та й сил розлучатися з нею немає варто скористатись наступними порадами:

  • мінімізувати час контактування прикраси зі шкірою;

  • застосовувати антигістамінні препарати (обов’язково порадившись з лікарем);

  • вдатися до методу дисконнекту – забезпечити достатню відстань між шкірою та металом (покрити виріб прозорим лаком, або покрити тонким шаром родію).

Алергія – це досить непередбачувана реакція організму, тому відреагувати на неї потрібно вчасно. Якщо  ознаки алергії з’явилися одночасно з новою срібною прикрасою, її потрібно зняти до з’ясування причин, що призвели до алергії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner