Продавець 💎Sorokka - інтернет магазин ювелірних прикрас розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
6905 відгуків
💎Sorokka - інтернет магазин ювелірної біжутерії та срібла 925°💎
+380 (68) 886-84-84
+380 (63) 886-84-84

Ефективні методи очищення срібла: содова паста, професійне чищення, ультразвукова ванна

Ефективні методи очищення срібла: содова паста, професійне чищення, ультразвукова ванна

Срібло – це гарний та благородний метал, проте він вимагає дбайливого та бережливого ставлення. Це безпосередньо стосується срібних прикрас, адже вони постійно стикаються з впливом навколишнього середовища, зовнішніми подразниками та механічними пошкодженнями. Щоб повернути срібним виробам первісний вигляд, за ними треба доглядати та регулярно чистити. Про найефективніші методи очищення срібла поговоримо в статті.

Три варіанти очищення срібла

Методів очищення срібла багато. Привести срібні вироби до ладу можна як в домашніх умовах, так і в професійних майстернях.

Що стосується домашнього догляду, то для очищення срібла використовують соду, оцет, зубну пасту, лимонний сік, нашатирний спирт. Найпопулярнішим способом є обробка з використанням содової пасти. Для цього потрібно підготувати м’яку щітку, склянку з гарячою водою та соду. Далі процес відбувається наступним чином:

  • Сода та вода змішуються в ємності до отримання консистенції пасти.

  • Приготована паста наноситься на срібну поверхню, яку треба очистити та рівномірно розподіляється нею.

  • Круговими рухами з використанням м’якої щітки поверхня срібла очищується від забруднень та потертостей.

  • Після обробки содовою пастою, вироби ретельно ополіскуються під струменем гарячої води, змиваючи залишки пасти та бруду.

  • М’якою серветкою видаляють залишки вологи та плям, які залишилися.

  • На завершальному етапі срібні вироби натираються спеціальною пастою для полірування, що надає їм додаткового блиску та захищає від окислення.

У домашніх умовах, але професійними засобами – цей спосіб також обирає чимало поціновувачів срібних прикрас. Професійні препарати можна придбати у ювелірних магазинах. Вони випускаються в декількох видах:

  • Пінка. Такі засоби передбачають нанесення невеликої кількості піни на виріб. Її залишають на декілька хвилин після чого прибирають залишки м’якою тканиною. Пінка найкраще підходить для срібних прикрас без каміння чи інших додаткових елементів.

  • Рідкі засоби. Такі препарати наливають в окрему ємність та занурюють у них срібло. Після 5-7 хвилин вироби виймають та відполіровують м’якою тканиною.

  • Пасти та креми. М’які спеціальні засоби призначені для очищення виробів з чистого срібла, чорнених прикрас, з родієвим прикриттям. Такі пасти наносяться на вироби та після декількох хвилин змиваються.

Дуже зручно купувати професійні засоби для очищення срібла в наборах. Як правило, вони складаються з посудини, спеціального розчину та щіточки для очищення срібних виробів. Досить часто до таких наборів входить спеціальна серветка для полірування. За рахунок активних речовин, якими просякнуті такі серветки, вдається досягнути ідеального блиску срібних виробів.

Ще один ефективний та безпечний спосіб почистити срібні вироби – це ультразвукове очищення. Для його проведення використовують ультразвукову ванночку із застосуванням очищувальної рідини та води. Вони заливаються в ємність ультразвукового пристрою куди поміщується лоток з срібними виробами та закриваються кришкою. На таймері пристрою встановлюють необхідний час та вмикають його. Після того, як відведений час вийде, прикраси чи інші вироби промиваються під проточною водою.

Додаткові поради з очищення срібла

Перед тим, як розпочинати очищення срібла будь-яким способом, вироби слід підготувати. Для цього їх варто звільнити від бруду, який легко прибирається, тобто косметика, жир, пил тощо. У цьому допоможуть ганчірки губки, м’які щітки. Окрім того, варто знати, що:

  • Вироби, що мають вставки із бурштину, коралів або перлів, краще не чистити в домашніх умовах. У такому випадку їх ліпше віддати професіоналам.

  • Не можна чистити срібло абразивними засобами та миючим порошком. Це може призвести до механічного пошкодження.

  • Після очищення срібних виробів, треба їх ретельно протерти фланелевою серветкою. Якщо чиститься срібний посуд, його рекомендується загорнути в спеціальний папір, що попереджуватиме корозію та почорніння.

  • Нашатирний спирт краще використовувати лише для чищення столового срібла, предметів побуту та недорогих прикрас. Більш дороговартісні вироби, у т.ч. інкрустовані дорогоцінним камінням краще приводити до ладу за допомогою спеціалізованих засобів.

  • Після завершення процедури очищення срібні вироби треба старанно вичистити від залишків суміші. Особливо це стосується прикрас, які можуть контактувати зі шкірою та викликати подразнення.
  • Коли постає питання, чим чистити срібло, треба орієнтуватися на ступінь забруднення виробу. Іноді буде достатньо протерти виріб теплим оцтом. Стара ж прикраса може потребувати декількох процедур очищення та різних підходів.

Щоб питання очищення срібла поставало рідше, треба акуратно його носити та правильно зберігати. За таких умов срібні вироби радуватимуть не один десяток років, можливо, навіть не одне покоління.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner