Навіть такий міцний та зносостійкий метал, як срібло з часом може втратити свою привабливість. Зміна забарвлення виробу, помутніння поверхні для багатьох є ознакою поганої якості металу. Спеціалісти ж запевняють, що причиною цього часто є умови навколишнього середовища та неправильний догляд. Причину зміни якості срібла шукали ще в давнину. Потемніння срібла предки асоціювали з впливом на власника прикраси темних сил. З цим пов’язано багато легенд та міфів. Раніше, щоб носити такі вироби, потрібно було проводити спеціальні ритуали очищення. Сьогодні ж такі кардинальні методи не використовують.
Потемнінні срібла: основні причини
Про погану якість срібних виробів можна говорити тоді, коли вони втратили свій блиск та потьмяніли в перші дні після придбання. Обираючи виріб зі срібла, звернути увагу на наявність проби. Розглядаючи міфи, які пов’язані з якістю цього металу, не слід забувати, що існує ряд факторів, які можуть спровокувати потемніння виробів, швидке окислення металу.
На потемніння срібла впливають:
- часте використання косметичних засобів та їх контакт з металом;
-
регулярний вплив вологи, побутової хімії;
-
активне потовиділення – контакт виробу з потом стає причиною його потемніння;
-
зміна стану здоров’я власника прикраси – гормональні зміни, стресові стани, хвороби печінки, нирок навіть на початковій стадії змінюють стан шкіри та кількість, якість поту, що швидко позначиться на зовнішньому вигляді срібла.
Щоб виготовити привабливу, якісну срібну прикрасу, сучасні ювеліри додають до неї домішки, щоб стабілізувати характеристики сплаву. Будь-яке срібло з часом змінить свою яскравість, що не є ознакою поганої якості. Як швидко це відбудеться – залежить від вказаних факторів. Щоб максимально довго милуватися виробами, слід ретельно підійти до вибору елементу, догляду за ним та зберігання. Краще знімати прикраси, плануючи відвідувати басейн, сауну, перед активними фізичними навантаженнями, відразу після нанесення косметичних засобів. Не зайвим буде мінімізувати вплив ультрафіолету на срібло та виділити окрему ємність для зберігання прикрас. Щоб підтримувати привабливий вигляд та довговічність виробів, варто проводити їх своєчасне очищення.
Срібні прикраси: міфи про метал
Уже сотні років срібні вироби використовують не тільки в якості привабливих прикрас. Предки вважали, що метал володіє лікувальними і навіть магічними властивостями. Спеціалісти радять звернути увагу, що для виготовлення прикрас краще використовувати стерлінгове срібло (925°), а не чистий метал. Це дозволить отримати виріб оптимальної м’якості. Чисте ж срібло застосовують для виготовлення монет чи металевих злитків, які будуть зберігатися, а не активно використовуватися.
Значення срібла для різних цивілізацій та культур
1. Захист від негативної енергетики та злих духів, віра в магічну силу – такими властивостями володіло срібло на думку давніх єгиптян, греків, племен майя та ацтеків. Вони помітили його антибактеріальні властивості, використовували для стерилізації води та в медицині.
2. Європейці періоду Середньовіччя використовували срібло як захист від хвороб та інфекцій, оскільки вірили в його лікувальні властивості. З нього виготовляли не тільки прикраси, але й побутові речі, посуд.
3. В азіатських країнах метал був популярний своїми лікувальними та антибактеріальними властивостями. Вважалося, що наявність срібних виробів зміцнює енергетичне поле свого власника.
Багато міфів про властивості срібла є причиною активного обговорення і сьогодні. Метал відомий своїм антибактеріальним ефектом та можливістю сформувати з нього вироби різної форми та розміру. Сучасні жінки та чоловіки все частіше підбирають такі аксесуари для ефектного доповнення свого образу. А гарні срібні прикраси від українського виробника можна придбати в інтернет-магазині Сорока.