Виглядати привабливо в будь-якому місці – природнє бажання всіх жінок. Одним з елементів гармонійного доповнення образу є використання срібних прикрас, асортимент яких сьогодні вражає. Щоб мати змогу одягати улюблену прикрасу неодноразово, важливо навчитися правильно доглядати за нею та зрозуміти, які фактори можуть мати негативний вплив на її вигляд.
Срібні браслети з камінням: чи можна мочити
Більшість видів дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння можуть піддаватися впливу вологи, але спеціалісти не радять допускати постійну дію води на них. З часом це може стати причиною погіршення яскравості виробів, зіпсувати їх міцність.
Вода та прикраси зі срібла з камінням - важливі рекомендації:
1. Плануючи їхати відпочивати на море чи контактувати зі звичайної водою, срібні прикраси з камінням чи без краще зняти. Вода (особливо солона) містить домішки, які можуть спровокувати потемніння виробів. Особливо небезпечний такий вплив для неродованого металу. Такий же ефект може забезпечуватися і при постійному перебуванні аксесуару під впливом ультрафіолету.
2. Пісок та інші дрібні матеріали, в тому числі й абразивні засоби для очищення срібла та каміння – перший крок до появи подряпин на прикрасах.
3. Постійний контакт срібного браслета зі шкірою, на яку часто наносять косметичні засоби – одна з частих причин втрати ланцюжком привабливого та яскравого вигляду.
Щоб зберегти цілісність срібних прикрас та їх привабливий зовнішній вигляд, краще знімати вироби, плануючи відвідати сауну, купатися в морі чи маючи інший тривалий контакт шкіри з водою.
Як правильно зберігати та доглядати за браслетами з каміння
Підбір правильного способу очищення ювелірних виробів – важливий крок до збереження їх чарівності та тривалого носіння. Для цієї процедури краще всього підійдуть засоби, які не містять абразиву та не пошкодять поверхню прикраси. Частіше всього обирають нашатирний спирт, мильний розчин, крейду в подрібненому кашоподібному стані. Ідеально, якщо будуть використані спеціальні засоби для очищення. Щоб не пошкодити срібну поверхню та сам камінь, не порушити міцність його фіксації, не рекомендовано, використовуючи засоби для очищення, допускати значний перепад температур чи користуватися щітками з жорстким ворсом, шкарубкими тканинами. Варто врахувати, що кожен вид коштовного каміння відрізняється не тільки зовнішнім виглядом, але й характеристиками.
Чистка каміння: підбір засобів в залежності від виду декоративних елементів:
1. Бурштин, перли та корали. Таке каміння вважається дуже ніжним, тому підходити до його очищення потрібно обережно, продумано. Полірування проводити тільки з допомогою м’яких тканин – це можуть бути замша чи фланель. Нашатир, який може спровокувати тьмяність та абразивні компоненти краще не використовувати.
2. Смарагди, сапфіри, рубіни, діаманти та кварци. Їх відносять до твердого каміння, тому ювеліри допускають застосовувати для їх очищення розчин нашатирного спирту чи зубний порошок.
3. Опал, малахіт, агат, апатит. Їх краще всього обробити медичним спиртом.
Якщо немає інформації про те, який саме камінь використовувався для інкрустації, оптимально скористатися універсальним засобом, який вважається безпечним для всіх видів каміння – гліцерином. Після очищення срібного виробу та декоративного каміння на ньому проводити ретельне полірування поверхні.
Для тривалої експлуатації прикрас важливо правильно підібрати місце їх зберігання. Ідеально, якщо в приміщенні не буде спостерігатися перепад температурного режиму і рівня вологи. Для тривалого зберігання виробів скористатися скринькою з м’якою оббивкою або підготувати окремі торбинки з замші чи бавовни.